Festival tolerancije
Nakratko su postali modeli: ''Jako je važno da se u prvi plan ne stavlja naš invaliditet nego mi kao osobe''
Piše DNEVNIK.hr,
18. siječnja 2024. @ 17:50
Posebna izložba na Cvjetnom trgu u Zagrebu na drugačiji način prikazuje osobe s invaliditetom i poziva na njihovu uključenost u društvo. Pritom koristi jednostavnu i efektnu poruku - tu smo. Detalje donosi reporterka Dnevnika Nove TV Viktorija Bednjanec.
Nakratko su postali modeli. Idućih 10 dana na Cvjetnom trgu vidjet će se njihovi portreti.
masovna mobilizacija?
Stižu im hitni pozivi usred noći, šalju ih na granicu: "Odbijanje ne prihvaćaju, svi se stavljaju pod oružje"
Potraga u tijeku
Autobus s turistima propao kroz led najdubljeg jezera na svijetu: Samo jedan se uspio spasiti
s još dvojicom
Noćna drama: Pijani 12-godišnjak očevim autom udario više vozila, pobjegao s mjesta nesreće
''Lijepo je vidjeti, malo mi je čak i neugodno kada imam takvu pozornost, ne znam, nisam navikao'', kaže Lovro Govorčin, koji je prije devet godina tri dana uoči 18. rođendana skočio u more i ozlijedio vratnu kralježnicu. Danas ipak živi sam, vozi, radi, želi studirati digitalni marketing i upozorava da još uvijek nedostaje infrastrukture za osobe s invaliditetom, primjerice, kada je riječ o javnom prijevozu.
Pročitajte i ovo
Prijedlog zakona
Za neke građane agonija traje više od 30 godina: Vlada ima plan za zaštićene najmoprimce i vlasnike
Nevena Zubčić imala je godinu dana kada je dobila dijagnozu upale zglobova, što inače pogađa starije osobe. Završila je Edukacijsko-rehabilitacijski fakultet, radi u dvije udruge: ''Postajemo sve vidljiviji, zato što izlazimo u javnost i mislim da je to jako važno, da se vidi što možemo i da se gleda nekako pozitivno na to sve, da se ne stavlja u prvi plan naš invaliditet nego mi kao osobe.''
Pročitajte i ovo
Stiže u Sabor
Što je smisao i cilj Zakona o hrvatskom jeziku? Plenković: ''Donosimo ga u pravo vrijeme''
To su htjeli i autori fotografija. Njih troje imalo je svoje vizije. Tako je Lovru Mare Milin prikazala kao modela. Stanko Herceg svoje je modele smjestio kod mostova u njihovim kvartovima.
Bit će to i jedna od tema Festivala tolerancije koji je sudjelovao u organizaciji ove izložbe.
Više detalja pogledajte u prilogu reporterke Dnevnika Nove TV Viktorije Bednjanec.
Dnevnik Nove TV pratite svaki dan od 19 sati, a više o najvažnijim vijestima čitajte na portalu DNEVNIK.hr.
Propustili ste Dnevnik? Pogledajte ga besplatno na novatv.hr.