Ministar Anušić o vožnji s predsjednikom Milanovićem: "Postavio je pitanje da li nastavljamo tradiciju..."
Piše DNEVNIK.hr,
25. srpnja 2025. @ 14:24
komentari
Ivan AnušićFoto: Josip Bandic/Cropix
Samo je nekoliko dana ostalo do vojnog mimohoda u Zagrebu, poznati su još neki detalji cijelog događaja.
Podijelite
Ministar obrane Ivan Anušić rekao je da je vojni mimohod, koji će se 31. srpnja održati u Zagrebu, u visokoj fazi spremnosti, a najavio je i da će idućeg tjedna sudjelovati na posljednjoj generalnoj probi.
"Nije mi žao što se neću se voziti u džipu sa predsjednikom Milanovićem jer to nije bio niti plan da se vozimo. To je bio običaj u zadnja dva ili tri mimohoda koja su bila. Režiser, tj. kreator i scenarist cijeloga mimohoda postavio je pitanje da li nastavljamo tradiciju koja je bila prije deset godina. Zaključak je bio i mene i predsjednika države da nećemo ići s džipom, s otvorenim džipom, nego će načelnik Glavnog stožera dati prijavak predsjedniku države i on će nakon toga zapovijediti da mimohod kreće", pojasnio je Anušić detalje.