Slika nije dostupna
Slika nije dostupna

Makarska je dobila rješenje Ministarstva kulture kojim se utvrđuje da priprema tradicijske makarske slastice - torte Makarane ima obilježje nematerijalnoga kulturnog dobra u skladu sa Zakonom o zaštiti i očuvanju kulturnih dobara.


Potvrdio je to danas novinarima makarski gradonačelnik Marko Ožić Bebek, dodajući kako je napravljen velik posao u kojemu su sudjelovali mnogi zaslužni pojedinci i skupina, kojima je čestitao i zahvalio. 'To je ujedno poticaj za daljnju afirmaciju torte Makarane kao kulturno-turističkoga branda grada u smislu razvoja gastronomskog turizma', istaknuo je Bebek.

>> Makarska: Električni stup im prolazi kroz kuću

Grad će nastaviti promidžbu radi brandiranja torte Makarane i provoditi zaštitne mjere radi očuvanja te tradicionalne slastice, a upisat će je u Registar kulturnih dobara Republike Hrvatske, rečeno je na današnjem sastanku novinara s gradskim predstavnicima.

Torta Makarana od prhkog tijesta i nadjeva od badema među najpoznatijim je jelima u tradiciji Makarske. (Hina)

DNEVNIK.hr pratite putem iPhone/iPad | Android | Twitter | Facebook  

Vezani članci Ministrica turizma i sporta Nikolina Brnjac donijela je na sjednicu Vlade tortu - 4 Što skriva crvena kutija ministrice Brnjac? Plenkoviću je rođendan, otkrivena je slatka tajna Slika nije dostupna Psihijatar srpskog podrijetla tortom otrovao kolege: "Svi su prvo posumnjali na zarazu koronavirusom"
Još brže do svakodnevnih vijesti prilagođenih tebi. PREUZMI
Još lakše do najnovijih vijesti o poznatima. Preuzmi DNEVNIK.hr aplikaciju