Obavijesti Video Pretražite Navigacija
SUKOB NAVIJAČA I POLICIJE

Splitski gradonačelnik: ''Stranka osuđena za korupciju kontrolira sve pore društva. Dio ljudi pukne i na to odgovara nasiljem"

Slika nije dostupna
Slika nije dostupna
Sve što se događa oko Hajduka, Torcide, navijača i policije ovih dana ravnodušnim nije ostavilo niti jednog građanina Splita, uvjeren je splitski gradonačelnik Ivica Puljak, koji se oglasio na društvenim mrežama i poručio da je u njemu mnoštvo pomiješanih osjećaja.

''Vjerujem da sve ovo što se događa oko Hajduka, Torcide, navijača i policije ovih dana ne ostavlja ravnodušnim niti jednog građanina Splita. Pa naravno, ni mene. U meni je mnoštvo pomiješanih osjećaja: tuge zbog scena nasilja koje nema nikakvo opravdanje (niti ga smijemo tražiti), ljutnje zbog nagomilanih osjećaja nepravde prema većem dijelu našeg društva, nemoći zbog profesionalnih institucija (Hrvatski nogometni savez, dijelovi policije, sudstva …) okupiranih od strane politike tamo gdje politika nema mjesta, vjere i nade da ćemo ipak smoći snage i dostojanstveno i u miru ispratiti finale kupa u četvrtak i pokazati da je Split grad tolerancije i otvorenosti, ali isto tako i grad koji se ne boji boriti protiv nepravde, korupcije i kriminala na svim razinama'', napisao je splitski gradonačelnik Ivica Puljak u objavi na Facebooku.

''Svjedočimo eskalaciji sukoba u kojoj su s jedne strane politički prevaranti iz stranke osuđene za korupciju, kojoj nije dovoljno da kontrolira izvršnu i zakonodavnu vlast, nego mora i nogometni savez i lovačko društvo i sve pore društva moraju biti napunjene njihovim kadrovima koji urušavaju institucije i proizvode kaos. Neki ljudi na takvo stanje reagiraju iseljavanjem, neki se bore, a evo, dio navijača u jednom trenutku pukne i to napravi nasiljem koje je neopravdano i neprihvatljivo u bilo kojim okolnostima'', upozorio je Puljak.

Stoga je pozvao građane Splita da ''svi zajedno dostojanstveno i mirno prebrodimo ove teške trenutke i da svoje frustracije i ljutnju usmjerimo na dostojanstvo i pokažemo veličanstvenu sportsku atmosferu u četvrtak u finalu kupa, da cijela Hrvatska vidi što se zapravo događa u Splitu''.

Pročitajte i ovo Navijači napali policiju - 5 neredi na autocesti Svjedokinja divljačkog napada huligana na policajce: "Satima smo stajali u koloni i gledali konvoje policijskih automobila..."
Pročitajte i ovo Slika nije dostupna NERED na autocesti VIDEO Policija objavila nove snimke nezapamćenog divljaštva i brutalne tučnjave navijača

''Neće ovo biti lako postići, ali sve što vrijedi u životu je teško. Dignimo glave, izdignimo se iznad osjećaja tuge, ljutnje i nemoći i pronađimo snage za prave akcije i prave promjene. Svu svoju snagu i energiju usmjerimo u izgradnju svoga grada i društva u kojem će riječi nepravda, nasilje i nemoć zamijeniti riječi pravda, jednakost i red, u kojem neće biti povlaštenih kasta koji bijeg od pravde traže u susjednim zemljama, a onda i dalje zadržavaju utjecaj u našoj zemlji, u kojoj ćemo osloboditi zarobljene institucije i prepustiti ih ljudima koji našem društvu žele zaista dobro, za sve nas'', zaključio je Puljak.

Još brže do
svakodnevnih vijesti.

Preuzmi novu DNEVNIK.hr aplikaciju
Još aktualnosti
Još vijesti
Pretražite vijesti

Budite u tijeku s najnovijim događanjima

Obavijesti uključene