Marušić je rekao kako je cijela priča o naftnim platformama netransparentna, pogotovo kad se zna da je sve obavljeno bez javnog natječaja i komunikacije s javnostima, udrugama, gospodarstvom i turističkim zajednicama.
Pročitajte i ovo
Zakon poslan u Sabor
Novosti za iznajmljivače: Stižu nova pravila i rokovi
I DRUGI MUKU MUČE
U poznatom turističkom gradu u susjedstvu stiže porez za one sa četiri ili više nekretnina
Turizam je jedina gospodarska grana koja ostvaruje rast u Hrvatskoj.
"Nismo 'a priori' protiv eksploatacije nafte u hrvatskom Jadranu, ali nikako ne na zamagljen način i bez komunikacije s javnošću i građanima", istaknuo je Marušić na konfereniciji za novinare splitskog HDZ-a.
"Nitko nije vidio nikakav dokument u vezi s platformama i što se s tim u vezi radi. Koliko znamo, nema studije utjecaja na okoliš, a slike markiranih područja na Jadranu gdje bi trebale biti platforme izgledaju zastrašujuće", rekao je Marušić.
FOTO Trogir: Naftna platforma otplovila prema Libiji
Dodao je kako ne smijemo dopustiti nikakvo nasilje nad prirodom, ljudima i jedinom gospodarskom granom od koje na godinu indirektno dobivamo 10 milijarda eura jer će se zbog toga u pitanje dovesti egzistencija onih koji žive uz more.
"Kako vladajući ni u čemu do sada nisu uspjeli, nadam se da neće ni u ovome", istaknuo je predsjednik HDZ-ovih poduzetnika i obrtnika.
Direktor splitske županijske Turističke zajednice Joško Stella naveo je kako u toj županiji ima 128 hotela, 38 kampova, 13 i pol tisuća iznajmljivača te ukupno 164 tisuće postelja.
Po njegovoj ocjeni, posao s naftnim platformama najviše bi pogodio upravo Splitsko-dalmatinsku županiju, koja posljednjih godina ostvaruje najveći rast u turizmu, a lani je po turističkim rezultatima bila druga u Hrvatskoj, iza Istarske.
"Iz ovih brojki je sasvim jasno što bi naftne platforme značile za dalmatinski turizam", zaključio je Stella. (Hina)
DNEVNIK.hr pratite putem iPhone/iPad | Android | Twitter | Facebook