Odmor pod krošnjama tikveških šuma. Marion i Ahim prvi su put u Baranji. A bivše odmorište Josipa Broza Tita - nisu htjeli zaobići.
Pročitajte i ovo
duga tradicija
Od skromnog obroka do vlastitog festivala: Zimski hit među mesnim proizvodima
Škrtac na francuskoj rivijeri
Ostavio pozamašnu napojnicu, ali tih 500 eura nije bilo dovoljno: Konobar ga potom slijedio do parkirališta
'Rado ćemo ponovno doći. Ljudi su druželjubivi i dobri su domaćini. Prekrasno nam je', kazala je Marion Farr iz Njemačke.
Baranjski salaši puni su i ljeti. Kako i ne bi kada goste, umjesto buke tramvaja, budi pjev domaće peradi.
'99 posto gostiju prvo što kažu ujutro kad ustanu je: Joj kako smo se dobro naspavali. Što zbog udobnosti, što zbog mira i tišine', kaže vlasnica salaša Andrea Ipša.
Uz školu jahanja, ovdje se nudi samo domaća, ekološki uzgojena hrana. Knjiga dojmova zato je puna lijepih riječi gostiju iz Finske, Litve, Nizozemske, čak i Japana.
'Ova sezona je pokazala puno novih gostiju, ali i gosti koji su tu bili prije dvije, tri godine ponovno dolaze', kaže gđa. Ipša.
Baranja je primamljiva i ciklo-turistima. Ljepote netaknute prirode otkrili su i gosti iz dalekih zemalja.
'Raduje nas kad vidimo da dolaze gosti iz Malezije, Indije, Kine i drugih egzotičnih zemalja', kazao je Antonio Sobol, direktor županijskog turističkog ureda.
A došlo ih je gotovo 9 posto više nego lani. Iako se ne može mjeriti s ponudom na Jadranu, Baranja je Ahimu bila prvi izbor.
'Došli smo sa psom, pa nam više odgovara odmor ovdje nego na moru', kazao je Nijemac Achim Farr.
Zato je 600 baranjskih kreveta popunjeno do kraja ljeta. A najave i rezervacije potvrđuju da će tako biti i do kraja godine.