K-1 slalom: Zlato Grimmu, prva olimpijska medalja za Togo

Njemački kajakaš Alexander Grimm osvojio je zlatnu medalju u slalomu na divljim vodama na OI u Pekingu. Prije posljednje utrke Grimm je bio na četvrtom mjestu, no zadnju je vožnju odradio fantastično, bez kaznenih sekundi i na kraju je završio na prvom mjestu.

Ovo je najveći uspjeh u karijeri za 21-godišnjeg Grimma, koji je prošle godine na SP osvojio momčadsko zlato. Grimm je Njemačkoj donio prvo zlato na OI u Pekingu.

Pročitajte i ovo Slika nije dostupna Kajakaš Stjepan Janić izborio plasman i u polufinale utrke na 500 metara Slika nije dostupna Deset velikih rivalstava u Pekingu

Srebro je pripalo Francuzu Fabienu Lefevreu, koji u svojoj kolekciji trofeja ima dva svjetska naslova i broncu sa Igara u Ateni.

Najveće iznenađenje priredio je Benjamin Boukpeti (27) koji je osvojio broncu, te je tako donio Togou prvu olimpijsku medalju. Boukpeti, koji je 56. na svjetskoj ranglisti, rođen je i živi u Francuskoj.

Slovenac Peter Kauzer, koji je u ponedjeljak bio najbolji u kvalifikacijama, na kraju je bio tek 13.