VN San Marina: Rossi sve bliži naslovu

Talijanski motociklist Valentino Rossi pobjednik je Velike nagrade San Marina, 13. utrke sezone u najjačoj klasi MotoGP. Rossi je na stazi u Missanu slavio pred velikim brojem svojih navijača i povećao vodstvo u ukupnom poretku SP-a jer je svjetski prvak Australac Casey Stoner pao i odustao.

Stoner je poveo i činilo se da će Australac stići do uvjerljive pobjede, no već nakon 10 krugova izgubio je kontrolu nad svojim motorom i pao. To mu je drugo odustajanje zaredom, i treći pad zaredom. Zanimljivo, na tri posljednje utrke Stoner je bio daleko najbrži vozač, no odustajanja su ga potpuno uništila i sad je gotovo sigurno da će Rossi postati novi prvak, jer ima 75 bodova prednosti pred konkurencijom.

U Missanu su iza Rossia ostali Španjolci Jorge Lorenzo i Toni Elias, a četvrto mjesto zauzeo je Dani Pedrosa.

U klasi do 250 ccm slavio je Španjolac Alvaro Bautista (Aprilia) ispred Japanca Jukia Takahashia (Honda) i Španjolca Hectora Barbere (Aprilia), a u najslabijem razredu do 125 ccm najbrži je bio Mađar Gabor Talmacsi (Aprilia) ispred Britanca Bradleya Smitha (Aprilia) i Talijana Simonea Corsia (Aprilia).