6. Kosa poznatih i slavnih
Što ste sve spremni napraviti kako bi se dokopali komadića života vašeg uzora ili osobe koju cijenite? Ima onih koji ne prežu ni od kopanja po smeću, uhođenja istih, a sve sa ciljem posjedovanja komadića njihova života. Pa tako i njihova tijela.
Pročitajte i ovo
Izazovna kožna haljina
Cheryl Cole na crvenom tepihu pokazala novu tetovažu na leđima
Stravičan incident
Kupanje iz noćne more: Zapela na rub bazena i iščupala sebi pramen kose
Takvi se najlakše dokopaju komadića kose.
Pitate se zašto bi netko skupljao tako nešto. Nisu samo sentimentalni razlozi ti koji ih tjeraju da krenu u potragu za dijelovima života poznatih, već i oni novčani.
Komadić kose poznatog američkog predsjednika JFK-a prodan je na internetu za 250 dolara. Jedan od rekordera u vrijednosti kose je Che Guevara čiji je komadić kose prodan za 100 000 dolara na internetu u listopadu 2007. godine. Vodeći 'dileri' kose poznati na internetu su Louis Mushro i John Reznikoff, koji je svjetski rekorder u kolekciji ljudske kose.
On posjeduje zavidnu kolekciju, čije su zvijezde Marilyn Monroe, Napoleon, Alberta Einstein pa čak i Abraham Lincoln.
Jedan od razloga skupljanja je i nada da će, zahvaljujući novim otkrićima u kloniranju, jednog dana obožavatelji moći iskoristiti uzorak DNA iz te iste kose, te se klonirati u slavnu i poznatu osobu čiji život žele imati.
5. Murderabilia
'Murderabilia' je naziv za umjetnička djela koja su napravili serijski ubojice. Zatvorski čuvari ohrabruju ih kako bi se kreativno izražavali. Tako je i poznati Charles Manson provodio mnoge sate iza rešetaka slikajući, skicirajući i radeći pauke od užeta i žice. Čak je i napisao upute kako napraviti pravog Manson pauka od užeta.
Ovaj vid sakupljanja popularan je na internetu, a čak se organiziraju i izložbe umjetničkih djela koje su napravili poznati serijski ubojice. A budući da oni sami ne smiju zarađivati ništa od tih istih umjetničkih djela, oni koji skupljaju njihove radove, mogu na umjetničkom izražavanju ubojica, čak i dobro zaraditi.
4. Nacistička oprema
Kao dio nacističke propagande, ostalo je i mnogo predmeta s tim poznatim logom. Nacistička Njemačka ostavila je mnogo predmeta iz doba rata. Noževi, vrpce za ruku sa kukastim križem, samo su neki od njih.
Tijekom desetljeća razvilo se pravo tržište za ljubitelje nacističke opreme.
Ovakve predmete ne skupljaju samo ljubitelji nacizma, već i mnogi drugi. Ipak prodaja tih predmeta, na najpoznatijoj Internet stranici za prodaju, EBayu je zabranjena.
3. Tetovaže sa tijela
Pitate se što je neobično u skupljanju tetovaža, pa ima ih svatko i one danas više nisu neuobičajeni dio ukrasa ljudskog tijela.
Ipak, pravi sakupljač tetovaža, skupljat će tetovaže s drugih tijela. Ne bojte se, nije ništa strašno. Oni samo skupljaju tetoviranu kožu, skinutu sa leševa, i sačuvanu u mumificiranom stanju u staklenci.
Ipak, samo maleni broj ljudi bavi se skupljanjem ove neobične kolekcije. Jedan od njih je dr. Katsunari Fukushi, koji radi na japanskom institutu za tetovaže te ih proučava. Njegovi dijelovi uzeti su sa tijela koji su izdržali tradicionalnu metodu nazvanu 'tebori', gdje se iglama na bambusovim štapovima ispod tetovaže insertira drveni ugljen, te se tako tetovaža sačuva i poslije odreže koža.
Najpoznatiji po svojim tetovažama su pripadnici japanske mafije Yakuza, koji oslikavaju cijelo tijelo istima. Poznati doktor ima kolekciju od čak 150 komada njihove kože. Njegovi najvrijedniji primjerci skupljeni su između 1920 i 1940. godine.
2. 'Pickeld Punks'
'Pickeld Punks' naziv je za fetuse u staklenci koji se prikazuju na raznim događajima. Skupljanje fetusa, ilegalno je pa je tako jedan veliki kolekcionar još 1977. godine, organizirao izložbu svojih teško skupljenih dijela, koju je policija zatvorila a njega uhitila zbog ilegalnog posjedovanja ljudskih ostataka.
Ipak ako se ovakvim vidom sakupljanja želite baviti, morate imati pogrebničku dozvolu, a i nakon toga ne smijete ljudima naplaćivati razgledavanje takvih primjeraka.
A ako se bojite zakona, a ipak bi sličnu kolekciju željeli imati, možete sakupljati gumene replike fetusa u staklenkama. Replike se prodaju po cijenama od 65 do 200 dolara.
1.Odljevi genitalija
Umjetnost uzimanja odljeva ljudskih genitalija seže u daleku 1960. godinu. Počela je kada je jedna rock obožavateljica htjela imati gipsani odljev genitalija svoje omiljene zvijezde, tj. njegova penisa u erektivnom stanju.
Tako su odljevi genitalija ubrzo postali trend među muzičarima od Jimija Hendrixa pa sve do Franka Zappe. Najpoznatija sakupljačica ovih odljeva je Cynthia Plaster Caster, koja je putovala po hotelima diljem Chichaga, poznate muškarce dovodila u stanje postizanja erekcije, te uzimala gipsani odljev njihovih penisa u punoj snazi.
U čast ove poznate sakupljačice 'Kiss' je skladao poznatu pjesmu 'Plaster Caster', iako se pretpostavlja kako odljev nekog člana ovog benda nikada nije napravila.
I, da reći ćete, opet fascinacija poznatima. Tako je, ali dodajmo samo da danas gipsani odljevi nisu samo za bogate i slavne. Postoji nekoliko tvrtki koji će napraviti odljev bilo čijeg genitalnog dijela. I nije samo za muškarce, već i za žene. Cijene odljeva se kreću od 200 do 500 dolara, i ovise o lokaciji i vrsti odljeva.
Razmislite... možda je ovo dobar prijedlog za poklon za sljedeće Valentinovo.