Katie Holmes je očigledno žešće partijala prethodne večeri jer se pojavila s velikim sunčanim naočalama. Bila je, skoro za ne prepoznati, više opuštena nego na premijeri filma 'The Extra Man'
Premijera filma 'The Romantics' u kojem glavnu ulogu tumači Katie Holmes i Josh Durhamel održala se na otvorenom ispred gradske knjižnice Park Cityja. Na svu sreću nije bilo previše hladno, pa nije bilo ni pretjerano naporno čekati da se pojave zvijezde. Obzirom da je Park City na 2100 metara nadmorske visine, obično kad ne pada snijeg i kad se raziđu oblaci temperatura odmah klizi na priličan broj Celzijusa ispod nule, odnosno Fahrenheita (koje uvijek moramo preračunavati).
>> Hladni rat Jessice Albe i novinara
Zvjezdani kast bio je pojačan i s Fergie, pjevačicom Black Eyed Peasa koja svog dečka Josha Durhamela doslovce nije ispuštala iz vida. Josh u 'The Romantics' tumači glavnu mušku ulogu, ali je ispred Library Theatera grupica obožavateljica ipak čekala da se pojavi Adam Brody, kojeg je i hrvatska publika upoznala u tinejdžerskoj seriji 'O.C.'.
Katie Holmes je očigledno žešće partijala prethodne večeri jer se pojavila s velikim sunčanim naočalama. Bila je, skoro za ne prepoznati, više opuštena nego na premijeri filma 'The Extra Man'. Ovaj put nije bila omotana šalom do grla, već je dapače došla u jeans košulji na kojoj je raskopčala prva tri gumba, pa su fotografi samo čekali da se okrene iz profila, a tada se pak pokazalo da Katie nije imala grudnjak, pa se premijera na trenutak pretvorila u paparazzi zadatak.
Elijah Wood se pojavio skoro neprimjetno, pa ga u početku poput Hobita nitko nije ni primijetio. No bio je dobro raspoložen, a pristao je i na poziranje s fotografima. Glumačko društvo bilo je prilično veselo. Fergie je čak grudom gađala Josha pri ulasku u dvoranu, ali to nažalost nije nitko uspio zabilježiti, jer su 'press minute' službeno bile završene.
Akvizicijski led je probio film 'Buried'. Sklopljena je pogodba s Lions Gateom za 3.2 milijuna dolara.
Što je donijela Redfordova 'nova pobuna'
Sundance se primakao kraju, a ono što je ove godine posebno zanimljivo jest da će se dodjela nagrada moći pratiti uživo putem Youtubea. Tako da će svi zainteresirani moći vidjeti kako izgleda završna večer. Inače ove godine, kao što je spomenuto i u uvodnom intervjuu s Robertom Redfordom, organizatori Sundancea su posebnu pažnju pridali internetu.
Američka publika je mogla gledati filmove 'on demand', dok su nevjerojatno dugački traileri (čak i od 20 minuta) bili dostupni na dan premijere svakog filma. Prvih nekoliko dana festivala su po pitanju akvizicija velikih producentskih kuća bili također u znaku recesije. Iako su svi veliki igrači bili u Park Cityju, njihova opreznost u izboru kome prići u pregovorima je već počela biti zloslutna.
Redford je najavio 'novu pobunu', a ove godine se činilo kako da se radi o festivalu europskog, a ne američkog filma. Recesija je bila glavna tema u naslovima od kojih se puno očekivalo. 'The Company Men', redatelja Johna Wellsa i 'Jack Goes Boating', debitantski uradak Phillipa Seymoura Hoffmana prikazali su američkog muškarca nemoćnim i razgolićenim, što američka publika baš i ne voli vidjeti.
Tako da se na ulicama Park Cityja nije osjećalo oduševljenje filmovima, koliko se moglo čuti pitanje: 'Gdje je idući party?'. Akvizicijski led je probio film 'Buried', klaustrofobični horor redatelja Rodrigea Cortesa s Ryanom Reynoldsom u glavnoj ulozi, koji se skoro cijeli film bori za život u kovčegu u kojem je živ zakopan.
Pogodba je sklopljena za 3.2 milijuna dolara s Lions Gateom koji procjenjuje kako će s filmom u distribuciji zaraditi oko 10 milijuna dolara. Distributeri su se držali ziheraškog pravila: 'Ako nisu popunjena zadnja tri reda u kinu, film je na ledu.'
Obzirom da je na Sundanceu svaki dan bilo točno 39 premijere dnevno, ne može se točno reći koliko filmova je na ledu. No naravno treba imati u vidu da se čeka i proglašenje pobjednika. U Americi se posebno cijeni pravilo 'kroz trnje do zvijezda', tako da je sve moguće, a na to hoće li žiri biti naklonjen 'recesijskim filmovima', mogao bi uvjetovati i govor predsjednika Baracka Obame u američkom senatu, koji su u srijedu navečer prenosile skoro sve američke televizije. Obzirom na njegovu naklonjenost malim i nezavisnim poduzetnicima, jedan nezavisni filmski festival mogao bi od strane glavnih kino distributera biti sagledan u drukčijem svjetlu.