Lopata je ovih dana u većini zemlje najpotrebniji alat. Koliko god ponekad bilo teško, snijeg se mora čistiti. Međutim, kada su u pitanju stambene zgrade, organizacija je malo kompliciranija.
Pročitajte i ovo
Europa se priprema za nevrijeme
Očekuju se povijesne poplave: Otkazuju se sportski i kulturni događaji, stanovnicima rečeno da budu spremni za moguću evakuaciju
Snijeg u Austriji i Njemačkoj
VIDEO Došli na ljetovanje, a dočekao ih snijeg i temperature do -5: Do ponedjeljka se očekuje do dva metra snijega na visinama
"U većoj zgradi to je puno veći problem. Ne može se za pet ili deset minuta osigurati da ljudi mogu sigurno prolaziti. Morate imati nekakav sustav pomoću kojeg ćete tijekom godine planirati da imate neku ekipu koja će doći i to počistiti", rekao je Branko Bartolec, predstavnik suvlasnika stambene zgrade.
Nesavjesne građane komunalni redari najprije će upozoravati, a zatim i kažnjavati. Naime, neočišćen snijeg oko zgrade ili poslovnog prostora ima i svoju cijenu. Ako ste pravna osoba, kazna je od pet do 10 tisuća kuna, a za fizičke osobe kazne se kreću od tisuću do dvije tisuće kuna. Osim stanara, kažnjavaju se i vozači koji na svojim autima nisu očistili snijeg.
"Propisana novčana kazna iznosi 700 kuna. Osim zakonske obaveze, preporuka je da to vozači naprave i zbog vlastite sigurnosti, ali i sigurnosti drugih sudionika u prometu", kaže Darko Grac iz Ravnateljstva policije.
Bez obzira na to jeste li vozač, stanar ili vlasnik poslovnog prostora, od punjenja državne blagajne jeftinije je čišćenje.
Dnevnik Nove TV gledajte svakog dana od 19:15, a više o najvažnijim vijestima čitajte na portalu DNEVNIK.hr.
Propustili ste Dnevnik? Pogledajte ga besplatno na novatv.hr