Među njima je i Vlado Horvatović koji se bavi drvodjelstvom više od dvadeset godina. Ljubav prema drvodjelstvu Vladi je usadio otac koji je bio tesar, a Vlado je svoj zanat ispekao kod kolara koji ga ja naučio sve o izradi drvenih kola. Ovaj drvodjelac se bavi izradom motiva životinja te je izradio mnogo figura roda, vrabaca i puževa, a ponosi se dvjema drvenim skulpturama čovjeka u prirodnoj veličini. Vlado je dobitnik mnogih priznanja u koje se ubraja i ono za najbolje uređeni štand na Bučijadi u Ivanić Gradu.
Gospođa Zlata Kamenjaš bavi se drevnom vještinom liječenja pijavicama. Sama kaže kako je više od dvije tisuće nogu spasila od amputacije. Provela je 38 godina života u Njemačkoj gdje je stekla znanje i vještinu baratanja s vrijednim 'krvopijama', a o njenoj zaista zanimljivoj vještini svjedočit će i ovogodišnji farmeri.
Dragec Jambrić izvorni je kipar iz Lepoglave koji će farmerima demonstrirati neobičnu vještinu slikanja s piljevinom. Medicinski tehničar po struci umirovljeničke dane provodi najradije izrađujući figure životinja koje su po brojnim izložbama prošle čitav svijet. Najponosniji je na skulpturu vepra, poklon kojim je oduševio Hansa Dietricha Genschera, inače strastvenog lovca.
Branko Pogorelec će farmerima i gledateljima prenijeti svoje znanje u pletenju košara. Branko se profesionalno bavi izradom predmeta od vrbovog pruća, a posebno je ponosan na izradu petometarske lokomotive, simbola mjesta Kotoribe u kojemu živi i radi. Jedan je od rijetkih ljudi u Europi koji izrađuje košare za balone te je sretan što će ga naslijediti sin kao što je i on naslijedio svog oca.
Seosko imanje u Kloštar Ivaniću posjetit će i Nevenka Radočaj koja je najmlađa tkalja na području Ivanić Grada, a 2001. godine ušla je u uži izbor za uzornu seosku ženu. Nevenka je sudjelovala na predstavljanju starih zanata u francuskoj pokrajini Picardie. Punih devet godina bavi se tkanjem, a dobila je i nagradu 'Najbolji suvenir' za laneni ručnik i njegov stalak koji se nalazi u košarici suvenira Zagrebačke županije.
Slavica Moslavac je poznata etnologinja koja je dobila mnoga priznanja za svoj rad u tom području. Slavica je i stručnjakinja u ukrašavanju pisanica s najtežom tehnikom - voskom, a farmere će naučiti kako da ukrase pisanice. Gledatelji Farme upoznat će i Marija Šlogara iz Novoselca koji se već petnaest godina bavi šišanjem ovaca zato što je to obiteljska tradicija. Mario ima 150 svojih ovaca, a utemeljitelj je i natjecanja u šišanju ovaca u kojem je 2006. godine postao i državni prvak.
Postolar Zdenko Radošević ima svoju radnju u Ivanić Gradu, a dobio je i suvenir tog grada za svoje jedinstvene balerinke od lana. Na farmi će gospodin Zdenko predstaviti svoju vještinu izradu remenja i cipela od kože. Tomo Kovačić će u svom posjetu Farmi podsjetiti gledatelje na hrvatsku tradiciju lončara. Tomin djed je svoj obrt i kovačnicu otvorio davne 1888. godine u Mariji Bistrici. Tomo se bavi izradom tradicijskih lončarija poput posuda za kuhanje, pečenje, lonaca i vrčeva za vino.
Igor Drandić voditelj eko art sela EIA će objasniti farmerima sve o ekološkom načinu života. Igor živi u eko art selu koje se nalazi u Istri, 10 kilometara od mora, a svojim načinom života želi dati primjer ostalim ljudima kako mudro iskoristiti energiju iz prirode i kako izgraditi ekološki osviještenu kuću od slame.
Nina Jecić je arheologinja po struci koja je hobi pretvorila u posao kada se prije 10 godina odlučila baviti izrađivanjem licitarskih srca. Farmeri će između ostalog imati priliku naučiti izrađivati ovaj prepoznatljivi hrvatski suvenir.
Farmu će ove godine posjetiti i mnogi drugi umjetnici koji će pokazati kako se njeguje kulturna baština, a ovaj reality show u prirodi će i ove godine osim svoje zabavne uloge promovirati i onu puno važniju, edukacijsku.