"Okrivljeni tijekom suđenja nije pokazivao ni žaljenje ni kajanje. Priznanje ne bi promijenilo činjenicu da Susanne više nije živa, ali bi njezinoj majci možda pomoglo da dođe do novog početka u svom životu bez kćeri", rekao je sudac pokrajinskog suda u Wiesbadenu Juergen Bonk obrazlažući presudu.
Bonk je zaključio da je Ali B. djelovao „hladnokrvno“ i da ne želi ili možda nije u stanju pokazati suosjećanje ili kajanje za ono što je počinio.
Sud je odredio i posebnu težinu počinjenog djela tako da je otpuštanje nakon 15 godina, koje se prakticira kod doživotnih zatvorskih kazni, u slučaju 22-godišnjeg Alija B. gotovo isključeno.
Kurd iz Iraka u srpnju prošle godine silovao je i usmrtio 14-godišnju Susanne F. iz Wiesbadena te ju pokopao pored jednog željezničkog kolosijeka.
Nakon počinjenog djela kompletna obitelj Alija B. pobjegla je u kurdski dio Iraka, gdje je Ali nekoliko dana kasnije uhićen i predan njemačkim specijalnim postrojbama.
Ovaj slučaj izazvao je ogorčenje dijela javnosti zbog činjenice da su u trenutku kaznenog djela Aliju B. i njegovoj obitelji odavno bili odbijeni zahtjevi za azil te da se oni nisu smjeli nalaziti na području Njemačke, ali iz nepoznatog razloga nisu bili protjerani.
Aliju B. paralelno se sudi u još jednom procesu zbog sumnje da je silovao 11-godišnjakinju koja je živjela u istom izbjegličkom smještaju u kojem je boravila i obitelj Alija B. (Hina)