Europska regija ima milijun novozaraženih svaki osmi dan i prijavila je gotovo 1,3 milijuna smrtnih slučajeva otkako je počela pandemija.
Delta-varijanta, koja je mnogo zaraznija od originalne inačice koronavirusa, detektirana je u oko 100 zemalja i sada je dominantna u svijetu.
Europska tržišta strahuju da bi delta-varijanta mogla usporiti globalni ekonomski oporavak.
"Ulagači su jako zabrinuti da bi do još jednog zatvaranja moglo doći kroz mjesec ili dva", rekao je Russ Mould, investicijski direktor u AJ Bell.
Europa ima 27 posto slučajeva zaraze koronavirusom u svijetu i 31 posto smrtnih slučajeva. Toj su regiji trebala 194 dana da dođe od 25 do 50 milijuna zaraženih, dok joj je za prvih 25 milijuna trebalo 350 dana.
Rusija i Francuska približavaju se broju od šest milijuna zaraženih od početka pandemije.
Engleska je u ponedjeljak ukinula gotovo sve mjere, ali tzv. Dan slobode pokvaren je sve većim brojem zaraženih i lošim prognozama.
Francuska je imala jedan od najstrožih lockdowna u Europi, a sada traži potvrdu o cijepljenju za ulaz na brojna mjesta od početka kolovoza, kao i obvezno cijepljenje za zdravstvene djelatnike. To je ovaj vikend izazvalo velike prosvjede u zemlji.
Nizozemska je prošli tjedan objavila da su ponovno na snazi smjernice za rad od kuće, samo nekoliko tjedana nakon što ih je ukinula, kao i neke restrikcije kada se radi o barovima, restoranima i noćnim klubovima.
Grčka traži od posjetitelja restorana i kafića da pokažu potvrdu o cijepljenju da bi mogli ući u unutrašnji prostor.
Svijet ukupno bilježi više od 190 milijuna zaraženih koronavirusom i četiri milijuna umrlih.