Upaljen je narančasti meteoalarm za gotovo sve priobalne regije, uz snažne nalete vjetra i do 100 km na sat. U ponedjeljak su u "narančastom" dubrovačka regija, Kvarner i Kvarnerić, Velebitski kanal te sjeverna, srednja i južna Dalmacija, objavio je DHMZ.
Ravnateljstvo civilne zaštite javlja kako je Županijski centar 112 Dubrovnik tijekom protekle večeri i noći zaprimio gotovo 30 dojava o srušenim stablima, stupovima telefona i stupovima javne rasvjete, metalnim ogradama s gradilišta i ostalim predmetima koji padaju na prometnice.
Dubrovački vatrogasci u ponedjeljak su do 12 sati imali 12 intervencija uklanjanja grana i stabala, jednog telefonskog stupa i dvije nadstrešnice. Na intervencijama je ukupno sudjelovalo 30 vatrogasaca s 14 vozila.
Jak vjetar odnio je i limeni krov nadstrešnice na autobusnom kolodvoru, a nadležne službe rade na sanaciji štete.
Orkanska bura već dva dana stvara velike probleme na širem dubrovačkom području.
Pogledaj na Twitteru
Bura sve jača
Državni hidrometeorološki zavod upozorio je na vrlo jaku buru, koja će u ponedjeljak navečer ponovno jačati uz udare vjetra i do 100 km/h, a na dubrovačkom području uz orkanske udare bure i do 130 km/h.
Građane se upozorava na iščupana stabla, polomljene grane i leteće krhotine, uz prekid prometa i opskrbe električnom energijom, kao i na lokalno visoke valove, te se pomorcima preporučuje da potraže sigurnu luku.