"Sadašnji pristup cijepljenju ne možemo mijenjati svakih nekoliko dana jer je to vezano s logistikom, raspodjelom cjepiva i naručivanjem osoba na cijepljenje, ali će se to vjerojatno promijeniti sredinom travnja, kad nam, prema najavama, bude dostupno i cjepivo proizvođača Johnson&Johnson", kazala je Beović za televizijsku postaju POP-TV.
"Mislim da će se do tada za nove pristupe odlučiti i druge europske države kod kojih su zabilježene pojave krvnih ugrušaka kod cijepljenih", navela je Beović, iznijevši mišljenje da će Slovenija u budućem pristupu cijepljenju pratiti praksu najvećih država u Europi.
Komentirajući jučerašnju odluku Europske agencije za lijekove (EMA) o cjepivu AstraZenece i mogućim rizicima, ministar zdravstva Janez Poklukar kazao je za medije da je potrebno jačati povjerenje u koristi od cijepljenja jer je to, kako je dodao, najsnažnije sredstvo u borbi protiv pandemije COVID-19.Pozvao je slovenski nacionalni Institut za javno zdravlje (NIJZ) da o zadnjim zaključcima EMA-e donese svoje stajalište.
U Sloveniji do sada, prema podacima koje je iznio ministar Poklukar, nije bilo nijednog slučaja pojave krvnih ugrušaka kod cijepljenih AstraZenecom.
Slovenija je do sada više puta promijenila pristup u korištenju AstraZenecina cjepiva pa su najstarije dobne skupine najprije bile cijepljene isključivo cjepivima Pfizera i Moderne, a AstraZenecinim cjepivom, koje je najviše na raspolaganju, cijepili su se mlađi, među ostalim i zaposleni u školstvu, u masovnoj akciji cijepljenja te populacije u ožujku.