Ogradili se od natpisa

Sindikat pravosudne policije reagirao nakon uvredljivih transparenata: "Naš prosvjed grubo su iskoristili iz Udruge Veronika Vere"

Slika nije dostupna
Sindikat pravosudne policije ogradio se od uvredljivih natpisa na transparentima za vrijeme prosvjeda.

Stiglo je priopćenje iz Sindikata pravosudne policije vezano uz uvredljive i provokativne transparente koji su se pojavili za vrijeme prosvjeda. Priopćenje prenosimo u cijelosti.

"Prosvjed Sindikata pravosudne policije grubo su iskoristili iz Udruge Veronika Vere sa svojim transparentom 'suci kriminalci hoće povišicu', koji se prenosi putem medija o izvještaju s našega prosvjeda", navode iz sindikata u priopćenju.

Pročitajte i ovo Nezadovoljni uvjetima Pravosudnim policajcima ponuđen rast plaće od deset posto: Oni ne odustaju od štrajka

"Sindikat se ograđuje i nema veze s navedenom udrugom kao ni s navedenim transparentom. Sramotno je na takav način iskoristiti prosvjed za svoju samopromociju", dodaju.

"Policija je dozvolila dva prosvjeda na istom mjestu, a nije ništa učinila kako bi prosvjede razdvojila. Što je udruga Veronika Vere iskoristila za svoju promociju i vrijeđanje", zaključuju u priopćenju u Sundikatu pravosudne policije. 

Pravosudni policajci izašli su na ulicu, nezadovoljni materijalnim uvjetima rada i stanjem u zatvorskom sustavu.

Ispred Ministarstva nije ih dočekao resorni ministar Ivan Malenica već državna tajnica i dio djelatnika samog ministarstva.

Do ovog prosvjeda, pravosudni policajci bili su vrlo izričiti u svojim zahtjevima, tražili su sastanak sa samim ministrom, ali i povećanje plaće u iznosu od 15 posto.