Vanja Kuluz za Hinu je ocijenila kako ona ne može biti kazneno prijavljena za tajno snimanje koje se dogodilo u njezinu stanu u kojem ima prijavljenu adresu. Dodala je da je svojeg nećaka snimala uz odobrenje njegove majke, a na snimci se osim plača dječaka ne čuje nitko drugi od prisutnih na ovrsi.
Kako je rekla, policiji je dobrovoljno pokazala sve snimke napravljene u utorak jer nije imala što kriti.
"Policija mi je rekla da po njima nema nikakvog osnova za kazneno djelo, a zapisnik će proslijediti Državnom odvjetništvu. Najstrašnije od svega je da su se oko snimke svi toliko angažirali, da im to smeta više nego dječak koji plače, vrišti i otima se. Moja sestra svoje dijete nikada neće ostaviti niti će od njega odustati. I dalje će se za njega boriti i pokušati ga vratiti", rekla je Vanja Kuluz.
Također je rekla je kako je poslije ovrhe sestra "malo došla sebi" i telefonski zvala dječakova oca Alessandra i slala mu poruke kako želi čuti svoje dijete, ali joj se on nije javljao i nije odgovarao na njezine poruke. Dodala je da u utorak navečer njih dvije kreću za Italiju, gdje njena sestra ima obvezu javljanja svakih 20 dana policiji u Torinu, te će tom prilikom pokušati vidjeti Cesarea.
Istaknula je da su joj nećaku već danas u Splitu prilikom ovrhe "punili glavu da se ne brine jer će s njim u Italiju i njegova majka", te da je zadnje što je dječak vikao kada je vidio svog djeda bio poziv "da ga spasi".
"To je bilo grozno. Cesare je izveden bos. Otac ga je razvlačio po sobi, pa po stanu i naposljetku po cijelom haustoru, da bi ga na kraju ugurao u automobil. Imao je naputak da ga čvrsto zgrabi i vodi. To su ti koji vode računa o interesu djeteta. Tom zločinu prisustvovale su sve institucije savjetovavši pritom oca kako da to što bolje izvede", ocijenila je Vanja Kuluz.
U veljači ove godine ovrha nad Cesareom Avenatijem bila je odgođena zbog sigurnosnih razloga, dok je prije točno godinu dana ovrha bila odgođena jer se Alessandru Avenatiju nije osigurao prevoditelj na talijanski jezik.
Nina Kuluz i Alessandro Avenati neko su vrijeme imali zajedničko skrbništvo nad dječakom koji je trebao živjeti u Italiji, a majka ga je imala pravo viđati svaki dan. Nina je pobjegla iz Italije skrivajući se u BiH, potom se vratila u Split, a dječakov je otac dva puta pokušao sina vratiti u Italiju.
Lani u lipnju pred njezinom je kućom bio organiziran veliki prosvjed u kojem se tražila odgoda ovrhe nad djetetom. Odgoda je odgođena jer sud nije dječakovu ocu osigurao prevoditelja.
U međuvremenu je na talijanskom sudu izgubila skrbništvo nad dječakom, zbog otmice sina osuđena je na tri godine i četiri mjeseca zatvora, obvezna je Alessandru isplatiti 50 tisuća eura odštete te ima obvezu javljanja talijanskoj policiji u Torinu svakih 20 dana. (Hina)