Aplikacija digitalnog geoinformacijskog sustava sa svim do sada prikupljenim podacima predstavljena je u vojarni u Petrinji. Postavljene kućice, pregledani objekti, ustanove... samo su neki od važnih podataka, pogotovo za obnovu potresom razrušene Banovine.
Aplikacija je napravljena u suradnji sa stožerima, a u njezinom stvaranju sudjelovao je i HGSS. Sve je napravljeno na državnoj informatičkoj strukturi.
Na aplikaciji se vide objekti s crvenim, narandžastim i zelenim naljepnicama, podaci o zdravstvenom sustavu, snimke otprije i nakon potresa. Vide se i intervencije vatrogasaca.
Cijela aplikacija povezana je i s Google Mapsom. Aplikacija je napravljena za Stožer kako bi pravovremeno mogao donositi odluke. Svakodnevno će se dodavati novi podaci.
Podatke iz aplikacije moći će koristiti i druge aplikacije, poput one za obnovu koja će biti napravljena. Država će sve podatke moći koristiti za svoje potrebe.
Temelji se na snimkama HGSS-a
Cijeli sustav se temelji na snimkama HGSS-a odmah nakon potresa. Snimke su obradili stručnjaci, a na njima se u rasponu od pet centimetara mogu vidjeti oštećenja.
Prve karte napravljene su od 30. prosinca do 7. siječnja. Na aplikaciji se radilo od 30. prosinca, dvadesetak stručnjaka je sve stavilo u funkciju. Plan je da se službe brže i bolje organiziraju te da se dođe do ljudi do kojih se inače ne bi došlo vrlo brzo.
Oštećeni brojni objekti
Potres koji se dogodio u Sisačko-moslavačkoj županiji oštetio je brojne objekte. Prijavljeno je 35.264 objekata, a do sada je pregledano 18.648.
Od do sada pregledanih, zbog oštećenja je neuporabljivo 2358 objekata, a zbog vanjskih utjecaja njih 220.
Privremeno je neuporabljivo 2293 objekata i na njima su potrebne mjere hitne intervencije. Detaljan pregled potreban je na 1925 privremeno neuporabljivih objekata.
Uporabljivo je s preporukom o postupanju 7084, bez ograničenja 4282 objekta, a neoštećeno je njih 486.