Hrvatski kontigent u sastavu NATO operacije KFOR broji 130 vojnika. Iako ovaj posjet ima i svoju vojnu komponentu u hrvatskom izaslanstvu nema predstavnika Glavnog stožera što je jako neuobičajna situacija jer je uobičajeno da u takvim prilikama u izaslanstvu bude i načelnik Glavnog stožera ili neki drugi visoko rangirani časnik. Naime, iz Ministarstva obrene kazali su da je dolazak admirala Hranja bio predviđen i već je bila kupljena avionska karta za njega, no dogodio se preokret, javlja Jutarnji.
U MORH-u tvrde kako je tada iz Kabineta načelnika Glavnog stožera stigla obavijest kako admiral Hranj iz osobnih razloga nije u mogućnosti sudjelovati u planiranom posjetu te je zatražio i korištenje godišnjeg odmora. Iz Kabineta načelnika predložili su da na Kosovo kao zamjena otputuje zamjenik načelnika general Siniša Jurkovića. No, u MORH-u tvrde kako zamjena nije bila moguća. "Zbog nemogućnosti prenošenja avionske karte na drugu osobu i zbog kratkih rokova vezanih uz aktivnosti i organizaciju službenog putovanja u Republiku Kosovo nije bila moguća izmjena sastava izaslanstva", stoji u odgovoru Ministarstva obrane.
Neki u vojnom sustavu Hranjev odlazak na godišnji odmor povezuju s namjerom da izbjegne dvodnevno druženje sa ministrom obrane na Kosovu.
Naime, odnosi Banožića i Hranja već su neko vrijeme na klimavim nogama od kad je ministar tražio admirala da podnese ostavku, a Hranj optužio Banožića da da sustavno zlostavlja. Osim toga, u tijeku inspekcijski nadzor zapovjedi admirala Hranja oko korištenja vojnih sredstava za potrebe Ureda predsjednika koje je zatražio ministar obrane.