Hrvatska se još uvijek bori s posljedicama nevremena. Šteta u Zagrebu se sanira, u dijelovima Slavonije su uništene kuće i struje još uvijek nema, a popodne je u Lijepu našu stigla nova oluja.
Slično je vrijeme u petak zahvatilo i Srbiju, a najgore je bilo u Vojvodini. Život su izgubile tri osobe: u udaru struje poginuo je 11-godišnji dječak u Novom Sadu, struja je ubila i 66-godišnjaka u Bačkoj Palanci, a u Kovačici je stradala starija žena kada je njezinu kuću zahvatio požar. U dijelovima Srbije i danas je na snazi crveni meteoalarm zbog opasnosti od grmljavinskog nevremena.
Snažno nevrijeme pogodilo je i sjeverne dijelove Bosne i Hercegovine. Na području Bosanskog Novog padala je tuča veličine loptice za stolni tenis. Materijalne štete bilo je u Odžaku, Sanskom Mostu i Banjaluci, a jak vjetar čupao je stabla i u Sarajevu.
This browser does not support the video element.
Klimatski ekstremi pogodili su i Italiju. Sjeverom zemlje prohujala je oluja, Venecija se borila s tučom, a u predgrađima Milana poplavljene su ulice. Istovremeno se na krajnjem jugu temperature penju prema 45 stupnjeva Celzijevih. Na Siciliji je električna mreža preopterećena jer ljudi ne izlaze iz domova i pojačano koriste rashladne uređaje. Broj pacijenata u bolnicama porastao je za 20 posto.
Koliko su ovakve oluje uobičajene te hoće li takvih nevremena biti sve više u budućnosti? O tome će u Dnevniku u 19 govoriti vodeći hrvatski klimatolog Ivan Güttler.