Dekan Ivica Kisić kazao je da je dugo u povijesti Agronomskog fakulteta poljoprivreda bila sinonim za gospodarstvo i ostvarivala većinu bruto nacionalnog dohotka, da bi posljednjih desetljeća spalo na dva posto udjela BDP-a Hrvatske.
Zadnjih nekoliko godina počelo se govoriti o samoodrživosti poljoprivredne proizvodnje, kazao je i dodao da to daje novu perspektivu njegovu Fakultetu i da poljoprivredne znanosti moraju dati odgovor na izazove klimatskih promjena.
S time se složio i ministar znanosti, obrazovanja i mladih Radovan Fuchs, koji je čestitao Fakultetu veliku obljetnicu i istaknuo njegovu važnost u razvoju znanosti i visokoškolske nastave u Hrvatskoj, budući je Agronomski fakultet peta sastavnica po starosti osnivanja na Zagrebačkom sveučilištu.
Predsjednik Republike Zoran Milanović rekao je da je poljoprivreda strateška stvar i da suhe brojke ne pokazuju ništa, nego se njezina važnost odgleda u proizvodnji hrane, energije pa i kao brenda, i zbog toga zahtjeva maksimalnu pozornost.
Time je odgovorio na svoje provokativno pitanje - "Što mi ovdje uopće radimo i o čemu pričamo, ako je poljoprivreda u hrvatskom BDP-u zastupljena sa samo dva posto? Što nije u redu?"
Slično je i u BDP-u Europske Unije, međutim, proračun nekad Europske zajednice, a danas Europske unije je na poljoprivredu alocirao 50 posto iznosa, kazao je i dodao da su Zagrebačko sveučilište i Agronomski fakultet kolijevka hrvatske pameti i identiteta, i da bez njega Hrvatske ne bi bila ono što danas jest.
Obljetnicu su čestitali predsjednica Odbora za obrazovanje, znanost i kulturu i izaslanica predsjednika Sabora Vesna Bedeković, gradonačelnik Tomislav Tomašević i predsjednica Uprave Podravke Martina Dalić te rektor Sveučilišta Stjepan Lakušić.
Fakultet je dodijelio nagrade i priznanja, a u ime nagrađenih se zahvalio arheolog Preston Miracle sa Sveučilišta Cambridge, koji je podsjetio na uspjele projekte Fakulteta za agronomiju, koji su bili među najuspješnijim među više od 500 prijavljenih u Bruxellesu.
Sveučilište u Zagrebu je 2023. ostvarilo svoj najbolji rezultat na NTU Rankings (Performance Ranking of Scientific Papers for World Universities) koji objavljuje najprestižnije tajvansko sveučilište National Taiwan University).
Od ukupno rangirane 1044 institucije, Sveučilište u Zagrebu zauzelo je poziciju između 501. i 550. mjesta, ali u polju poljoprivreda nalazi se između 301. i 350. mjesta. I na Šangajskoj je listi Sveučilište visoko pozicionirano, između 401. i 500. mjesta dok je u području poljoprivrednih znanosti još bolje, između 201. i 300. mjesta, kazao je dekan Kisić.
Agronomski fakultet na kraju 2023. godine imao je 429 zaposlenih djelatnika, a od toga polovicu doktora znanosti.