Trgovanje većinom dionica u jutarnjim je satima obustavljeno zbog prevelikog pada cijena. Nije se trgovalo ni popularnom 'narodnom dionicom' Hrvatskog Telekoma koja je pala na 201 kunu. I većina ostalih dionica također je potonula za više od 10 posto.
Ovaj pad posljedica je nestabilnosti na svjetskim financijskim tržištima.
Ministri financija iz G7 nalaze se danas u Washingtonu na sastanku kako bi raspravili trenutačnu ekonomsku krizu, dok dionice europskih i azijskih kompanija oštro gube na vrijednosti.
Londonski FTSE, pariški CAC, frankfurtski DAX pali su za 10 %. Ruske burze odgodile su trgovanje u petak ujutro, nakon masivnih rasprodaja na Wall Streetu i azijskim tržištima.
>> Financijska kriza: Na Islandu nacionalizirana najveća banka
>> Kriza stigla i Europu: Radnici ostaju bez posla, potrošnja opada
Japanska banka pustila je na financijsko tržište 4,5 milijardi yena, do sada najveći iznos u povijesti.
Indijska središnja banka također je pokušala revitalizirati tržište puštajući oko 8,2 milijarde dolara dostupnih financijskom sustavu.
Bijela kuća potvrdila je u četvrtak ujutro kako Ministarstvo financija razmišlja o kupovanju dionica nekih američkih banaka.
Glasnogovornica Dana Perino izjavila je kako bi se SAD uskoro mogle pridružiti Velikoj Britaniji, Islandu i Italiji koje su objavile plan revitalizacije posrnulog bankarskog sustava dodatnim kapitalom.
Radi se o 700 milijardi dolara pomoći koje je danas odobrio Kongres.