Italija je svjetski prvak!

U finalnom susretu Svjetskog nogometnog prvenstva reprezentacija Italije je pred 72.000 gledatelja pobijedila Francusku 5:3 boljim izvođenjem jedanaesteraca i tako po četvrti put u povijesti postala svjetskim prvakom.

'Azzurri` zasluženo odnose u Rim trofej za najbolju reprezentaciju svijeta. Talijanska reprezentacija tako je postala najtrofejnija europska nogometna reprezentacija

Pročitajte i ovo Slika nije dostupna Španjolcima po 500.000 eura za naslov europskog prvaka Slika nije dostupna VIDEO: Neponovljivi Rossi osmi put svjetski prvak

Utakmica je nakon 120 minuta igre završila rezultatom 1:1. Francuska je povela u 7. minuti pogotkom Zinedine Zidanea iz kaznenog udarca.

Naime, već u šestoj minuti, u jednom je nespretnom startu Materazzi nespretno u šesnaestercu zakačio Maloudu. Sudac Elizondo nije oklijevao i lopta je stavljena na bijelu točku.

Brzo francusko vodstvo natjeralo je Talijane da zaigraju otvorenije i agresivnije, ostatak poluvremena igra je bila u njihovim rukama. Premoć su azzurri okrunili pogotkom u 19. minuti. Pirlo je izveo udarac iz kuta, Vieira je slabo skočio, a Materazzi glavom pogađa cilj i izjednačuje rezultat.

Francuska je od 111. minute igrala bez isključenog Zidanea koji je udario Materazzia.

Nakon što je isprovociran od Materazzija, Zi Zu je izgubio živce i glavom ga svom snagom udario u prsa. Bio je to ružna način za oproštaj Zidanea od nogometa.

Konačna odluka je pala u jedanaestercima. Trezeguet je imao najtanje živce i promašio gol te dao prednost Talijanima. Pirlo, Materazzi, De Rossi, Del Piero i Grosso bili su zlatno precizni!