Mladi ne samo da se ne iseljavaju, već upravo suprotno - doseljavaju se u selo Kopačevo. Ekološka poljoprivreda, seoski turizam, netaknuta priroda Kopačkoga rita, ali i blizina Osijeka - razlozi su zbog kojih mlade obitelji biraju život u tom selu.
Pročitajte i ovo
Posljedice katastrofe
Slavonci zbrajaju štetu nakon poplave: "Spašavamo repu, krumpir i ostatak sela"
otvoren centar za mlade
Dobročiniteljica darovala 530.000 eura, održala emotivan govor: "Nakon smrti mog sina Dina..."
DHMZ
Vraća se snijeg? Pogledajte temperature po gradovima
djelovanje analgetika
Otkriven novi učinak ibuprofena, evo na što utječe
Dobro je znati
Od sutra važna promjena za vozače: Pripazite na ovo, jedna kategorija vozača mogla bi platiti kaznu
Gradsku buku zagrebačkih ulica, kazališni redatelj, Ivan Kristijan Majić zamijenio je životom u malom baranjskom selu Kopačevu. "Kupili smo staru baranjsku kuću s kraja 19. stoljeća, kojoj sad privodimo kraju radove na obnovi, tako da smo zadržali sve njene tradicionalne kvalitete, ali i uspjeli nekakav suvremeni život smjestiti unutra", kaže on.
Bolje mjesto od Kopačeva za odrastanje svog četverogodišnjeg sina ova mlada obitelj ne vidi. "Mi smo smješteni između prekrasnog grada Osijeka i s druge strane potpune netaknute divljine Kopačkog rita.Tako da se nalazimo u jednoj maloj sredini u kojoj se poznajemo sa svima, u kojoj sve što treba možemo naći u krugu od 100 metara", ističe Ivan.
Marijana je rodom iz Bosne. U Kopačevu se udala i ostala. Majka je troje djece, zadovoljna je i u trgovini u selu radi već godinu dana.
U seoskom vrtiću već sad se traži mjesto više. Tomas, star 7 tjedana, najmlađi je stanovnik Kopačeva. Dječja kolica vide se na svakom koraku.
Ribarski dani u Kopačevu jedna su od posjećenijih baranjskih manifestacija. "Ono što cijeli ovaj kraj jamči to je nekakva ekološka priča, zdrav život, koji svaka mlada obitelj i želi", Kaže Edita Kalajdžić. Obješene gaće u Kopačevu nisu simbol siromaštva.