Bin Laden zbog Whitney Houston želio ubiti Bobbyja Browna!
Piše D.Dž.,
20. siječnja 2010. @ 11:24
Doznajte za kojim glazbenicima luduju najveći svjetski negativci...
Podijelite
Opće je poznato da se britanski premijer Gordon Brown opušta uz hitove Arctic Monkeysa, da su Killersi najomiljeniji bend vođe britanskih konzervativaca Davida Camerona, a Tony Blair svojedobno je pred osnovnoškolcima izjavio da uživa slušati Darkneass.
No manje je poznato što vole slušati neki od najvećih svjetskih 'negativaca' poput Osame bin Ladena, Kim Jong-ila ili pokojnog Slobodana Miloševića, što je bio poticaj novinarima britanskog The Telegrapha da istraže i donesu nam informaciju kakvu glazbu vole svjetski diktatori, a vrlo je zanimljiva činjenica da dok 'negativci' uživaju u 'oldies but goldies' hitovima, demokratski izabrani lideri slušaju manje-više aktualne stvari.
Robert Mugabe: Cliff Richard
Kada je ozloglašeni predsjednik Zimbabvea Robert Mugabe 1980. godine čuo da će na slavlju neovisnosti te afričke zemlje nastupati legendarni Bob Marley, izjavio je kako bi on 'radije slušao Cliffa Richarda'. Marley je na kraju ipak nastupio, a među čak 100.000 ljudi na tom koncertu bio je i britanski princ Charles.
Osama bin Laden: Whitney Houston
Sudanska pjesnikinja Kola Boof, koja tvrdi da ju je šef al-Qa'ide Osama bin Laden držao kao seksualnu robinju 1996. godine, otkrila je da najtraženiji terorist na svijetu obožava slušati Van Halena, B-52s, no iznad svega - Whitney Houston! Isto tako je ustvrdila da je Osama želio upoznati Whitney, kupiti joj kuću u Sudanu i, vjerovali ili ne, ubiti njenog tadašnjeg supruga, Bobbyja Browna.
Pukovnik Gadafi: Lionel Richie
Libijski je diktator bivšeg pjevača Commodoresa molio za autogram nakon njegova nastupa na 'Koncertu za mir' u Libiji 2006. godine. Koncertom se obilježavala 20. godišnjica američkog napada na Tripoli u kojem je ubijena Gadafijeva usvojena kći Hana, a Lionel je kasnije izjavio kako su Iračani puštali jedan od njegovih najvećih hitova 'All Night Long' u noći u kojoj su američki tenkovi napali Bagdad.
Slobodan Milošević: Frank Sinatra
Bivši jugoslavenski predsjednik Slobodan Milošević, koji je preminuo u Haagu gdje mu se sudilo za genocid i zločine protiv čovječnosti, često je u svojoj ćeliji slušao klasik Franka Sinatre, 'My Way'. Priča kaže da je Sinatru počeo slušati dok je radio kao bankar u New Yorku 70-ih godina.
Kim Jong-il: Eric Clapton
Eric Clapton svojedobno je odbio priliku da postane prvi glazbenik sa Zapada koji će nastupiti u Sjevernoj Koreji kada ga je prošle godine pozvao ozloglašeni vođa režima Kim Jong-il. Priča se da je Claptonov veliki obožavatelj i Kim Jong-chul, diktatorov sin koji je za vrijeme studija u Švicarskoj čak četiri puta 'skočio' do Njemačke na njegove koncerte.
Mahmud Ahmadinedžad: Chris de Burgh
Irskom pjevaču Chris de Burghu prošlog ljeta izdana je dozvola za nastup u Iranu, ali su koncerti otkazani zbog nemira koji su izbili nakon Ahmadinedžadove pobjede na predsjedničkim izborima. De Burgh, koji je najpoznatiji po hitu 'Lady in Red' s albuma 'Into the Light' iz 1986. godine, tako je zamalo ponio epitet prvog zapadnjaka koji je nastupio u Iranu nakon 1979. godine.