Iskrenost, naime, može poboljšati psihičko i fizičko zdravlje, pokazala je studija provedena na sveučilištu Notre Dame. Tijekom ispitivanja otkriveno je da su iskreniji ljudi iskusili manje psihičkih problema, kao i osjećaj napetosti ili tuge, piše Daily Mail.
Pročitajte i ovo
DOMINACIJA NATO NACIJA
Velika studija pokazala da je NATO vojno superioran Rusiji u svemu osim u jednome
Ugrožena djeca i neke skupine
Zbog loše kvalitete zraka i onog što stiže liječnici poslali upozorenje: "Očekujemo porast tih infekcija, a najveći val dolazi..."
Također su imali, manje fizičkih problema sa zdravljem, uključujući suho grlo i glavobolje. Oni koji su rekli manje laži, imali su sveukupno bolje odnose s ljudima. U istraživanju koje je trajalo deset tjedana, sudjelovalo je 110 osoba između 18 i 71 godinu.
>> Doznajte tko je posebno sklon laganju i varanju!
Jednom dijelu ispitanika rečeno je da prstanu govoriti velike i male laži tijekom studije, dok su ostali bili kontrolna skupina koja nije primila posebne upute o laganju. Obje su skupine svaki tjedan odlazili u laboratorij gdje su bili na poligrafu, a pri tom su ispitivani o lažima koje su izrekli tijekom tjedna. Ustanovljeno je da su u prosjeku lagali 11 puta tjedno.
Rezultati su pokazivali vezu između manje laganja i boljeg zdravlja. Zdravlje je bilo u značajno boljem stanju kod sudionika u skupini koja nije lagala. Kada je kontrolna grupa imala zadatak reći tri laži manje, iskusili su dva psihička zdravstvena problema manja i jedan fizički.
'Otkrili smo da bi sudionici mogli naučiti izbjegavati lagati na način da na pitanje odgovore protupitanjem kako bi osobi, kojoj bi inače lagali ukoliko bi odgovorili na pitanje, preusmjerili pažnju na neku drugu temu', rekla je profesorica Anita Kelly koja je provodila studiju.
Pratite najnovije vijesti bilo kada, bilo gdje. Pratite nas na Facebooku i Twitteru. Pratite DNEVNIK.hr putem iPhonea i ANDROID mobilnih uređaja.