Naime, ako se tretman Botoxom, kojim se paraliziraju pojedini mišići, obavi jednom i nikad više, efekti zahvata će s vremenom nestati.
Pročitajte i ovo
Poražavajuće brojke
Od ovisnosti o drogi liječilo se 132 maloljetnika: Najmlađi je imao samo 12 godina
Reformski iskorak
Beroš najavio veliku promjenu vrijednosti 17,3 milijuna eura: Uvodi se sustav koji će olakšati zdravstveni sustav
Istraživanje je provela psiholog dr. Carter Singh u suradnji s plastičnim kirurgom Martinom Kellyjem. Njih dvojica su usporedili osobe koje se odluju na tretmane Botoxom i one koji se odlučuje na manje agresivne metode uljepšavanja u klinikama koje se bave plastičnim zahvatima.
Pokazalo se da 50 posto Botox korisnika gubi kontrolu nad sobom kada se počinju pokazivati prvi znaci gubitka efekta prethodnog tretmana. Isti postotak tih osoba razbjesni se kad ih netko kritizira zbog tih zahvata, a 40 posto njih odlučit će se na opetovane odlaske na terapiju.
Također, polovica njih se nakon tretmana Botoxom osjećaju mlađima, umjesto da samima sebi samo izgledaju mlađe.
- Gledano kao zahvat, tretman Botoxom je posve siguran, no psihološki gledano te terapije u sebi nose klicu ovisnosti jer poboljšanje izgleda kože ili lica daje vjetar u leđa želji da se još više "poboljša" vlastito tijelo.
Colin Angus, menadžer brojnih zvijezda, redovito ide na tretmane Botoxom.
- Kada sam prvi put otišao na tretman promjena je bila zapanjujuća, no sada sam se valjda već naviknuo na taj izgled. Može pričati tko što želi, ali u ovom poslu image je sve i morate izgledati dobro, kaže on.
Botox terapija je u principu bez rizika, no ipak se ne preporučuje trudnicama i dojiljama.