Mnogi građani svakodnevno koriste usluge oglasnika kako bi na prodaju ponudili neki predmet koji im više ne treba. No, policija iz Varaždina upozorava na sve češće prijevare i poziva građane na dodatan oprez.
Pročitajte i ovo
GRAĐANI, OPREZ!
Policija upozorava na drsku prijevaru! "Odmah nas obavijestite"
POLICIJA UPOZORAVA
Starica dvije godine uplaćivala novac "vojniku", a onda shvatila da je prevarena
Problem s opskrbom
FOTO "Nema dizela ni benzina": Neke pumpe već bez goriva, ministar se pravi Englez
u tijeku
Rat na Bliskom istoku
Amerikanci odredili datum kraja rata s Iranom? Izraelci pokrenuli napade na Bejrut, eksplozije odjekuju i u Teheranu
na snazi od utorka
Vlada objavila nove cijene goriva
Naime, kako su izvijestili, zaprimili su prijavu 36-godišnjaka iz Varaždina da je prevaren pri prodaji preko internetskog oglasnika.
Pročitajte i ovo
Nikada ne dijelite podatke
Još jedna žrtva prevaranata: Brođanin htio zaraditi na kriptovalutama pa ostao bez više od 350 tisuća kuna
Pročitajte i ovo
Policija poziva na oprez
Rezervirate smještaj putem interneta? Zbog neopreznosti ova je Varaždinka ostala bez 12 tisuća kuna
On je prema prijavi, 24. srpnja, na jednom internetskom oglasniku objavio oglas o prodaji dječjeg vrtića za iznos od 300 kuna, nakon čega mu se putem aplikacije za komunikaciju javio kupac. Nepoznati kupac, je od prodavatelja tražio da putem svoje mobilne bankovne aplikacije zatraži verificirani broj kartice, te otvori poveznicu jedne fiktivne stranice bankovnog posrednika (za prijenos novca), a koju mu je nepoznati kupac poslao i tamo da upiše broj bankovnog računa i napravi verifikaciju putem mobilne aplikacije jer će na takav način moći zaprimiti uplatu.
Na takav način je nepoznati počinitelj iskoristio navedene podatke i izvršio nedozvoljenu transakciju u iznosu od oko 2500 kuna s računa oštećenog na nepoznati račun. Policijski službenici utvrđuju sve okolnosti i poduzimaju radnje u cilju pronalaska počinitelja ovog kaznenog djela, objavili su iz policije.
Kako su ovakve prijevare sve češće, iz policije su još jednom poslali apel građanima da budu oprezni prilikom prodaje odnosno kupovine na internetu te da ne dijele osobne i financijske podatke s nepoznatim osobama.
Pročitajte i ovo
Policija poziva na oprez
Upoznala "vlasnika tvornice automobila u Francuskoj" na društvenim mrežama pa ostala bez nekoliko stotina tisuća kuna
Pročitajte i ovo
Oprez na prvom mjestu
Želite biti sigurni da je link na web stranicu koju želite posjetiti siguran? Ovo je pravi alat za provjeru je li riječ o prijevari
Apeliramo na građane da budu oprezni prilikom prodaje, kupnje i plaćanja na Internetu, da zaštite i ne ustupaju svoje podatke i podatke svojih kartica.
Prijevarne taktike kibernetičkih kriminalaca sve su inovativnije. Online prevaranti današnjice učinit će sve što je potrebno da dobiju što žele - vaš novac i/ili bankovne podatke.
Pazite na svoje podatke! Kad prodajete, nigdje ne upisujte CVC/CVV broj sa poleđine svoje debitne ili kreditne kartice. Za uplatu na tekući račun je dovoljno upisati samo IBAN, ističu iz policije.