Ne čudi da kreator društvene mreže Facebook Mark Zuckerberg želi povezati svijet i promicati 'ekonomiju znanja. Danas je Internet.org u suradnji s Zuckerbergom objavio snimku u kojem objašnjavaju plan o povezivanju onih kojima Internet još uvijek nije dostupan, piše TNW.
>> Uklonite grijehe s interneta! Ali samo maloljetnici...
U trominutnom video, Zuckerberg objašnjava da je svjetsko gospodarstvo sinonim za znanje u kojem veliku ulogu ima Internet. Smatra da bi društvo moglo imati velike koristi od inovacija i kreativnosti ljudi kada bi svatko imao pristup Internetu. Plan je da se smanje troškovi i količina podataka kako bi Internet svima bio dostupan.
Facebook je već poduzeo korake kako bi osigurali da društvena mreža bude dostupna na većini uređaja. Njihovu aplikaciju 'Facebook za svaki telefon' koristi više od 100 milijuna korisnika.
DNEVNIK.hr pratite putem iPhone/iPad | Android | Twitter | Facebook
-
Pad narudžbi
Zbog zabrinjavajućih vijesti iz Njemačke počela otpuštanja i u Hrvatskoj: Industrija s 18 tisuća radnika na posebnom je udaru
-
sletjeli u zračnu luku
VIDEO Prvi Boysi stigli u Zagreb iz Grčke! Dočekali ih bakljadom, napadnut snimatelj Nove TV
-
Provjereno
Kako propada prvi šoping-centar u Hrvatskoj: "Oko 150 suvlasnika odlučilo se pokretati postupke"