Naime, Chromecast nije nikakav revolucionarni uređaj. Apple već odavno omogućuje prebacivanje sadržaja s iPada ili iPhonea na TV, no samo za one korisnike koji imaju AppleTV, a Samsung Galaxy 4 omogućuje bežično prebacivanje sadržaja s mobilnog uređaja na TV, no samo za određene modele.
Google želi sve staviti pod jednu kapu pa tako ovaj dongle funkcionira na gotovo svim platformama, Android tabletima i smartphoneima, iPhoneima, iPadima, Chromeu za Mac i Windows, a uskoro dolazi podrška i za ostale uređaje.
Chromecast se priključuje na HD televizor i omogućuje vam upravljanje sadržaja koristeći se jednim od uređaja bilo da pričamo o mobilnim uređajima ili laptopima. Za sada dongle radi s Netflixom, YouTubeom, Google Play Movies & TV, te Google Play Music, a uskoro dolaze i aplikacije kao što su Pandora i slične. Dakle, većinu toga mi nećemo za sada moći koristit.
U nastavku možete pogledati reklamu za novi Chromecast koji je za sada još u beta fazi.