Trgovina zmijskom kožom dugo je vremena osuđivana od strane udruga za zaštitu životinjskih prava, koji tvrde kako su metode za ubijanje zmija izrazito okrutne i zastarjele.
Pročitajte i ovo
Zovite zmijolovce
Žena u dvorištu pronašla čitavo leglo zmija: "Budu duge i do dva metra!" - stručnjaci poslali važno upozorenje
Policija ne može ništa
Hrvatska ima sve veći problem: "Bio je tigar na trajektu, a sada imamo i zmije u centru grada"
Jednom kad zmija dospije u klaonicu, obično je se omamljuje i samo u rijetkim slučajevima, usmrćuje snažnim udarcem tupim predmetom, poput šipke ili drške mačete u glavu. Nakon toga niz ždrijelo im se gura vodeno crijevo i ispunjava ih se vodom dok se ne napuhnu poput balona.
U garaži držao 850 zmija i kornjača
Tako napunjene vodom i žive u većini slučajeva, zmijama se kožnom vrpcom veže vrat kako voda ne bi iscurila van. Nakon toga njihova se koža boja i zmije su spremne za odlazak u kožaru.
Čak i toj fazi, zmije još znaju biti žive. U kožari ih nabijaju na kuke i koža se guli s njih, bez obzira jesu li žive ili ne. One koje su dotad bile žive, umiru u agoniji od nevjerojatne boli i dehidracije nakon što im kožari ogule kožu naživo, prenosi The Independent.
Zmijsko meso nakon guljenja kože, prodaje se kao prehrambena namirnica. Cijena torbice od zmijske kože u Indoneziji ili Vijetnamu može dosegnuti cijenu od 90 do 180 kuna, no na zapadnom tržištu, odjeća, obuća ili popratni modni detalji od zmijske kože dosežu i nevjerojatnih 20.000 kuna.
Pogledajte video u kojem je taj gnusan proces objašnjen do najsitnijih detalja. Upozorenje, video je uznemirujućeg sadržaja u određenim segmentima.
DNEVNIK.hr pratite putem iPhone/iPad | Android | Twitter | Facebook