Poruke poput 'Još sam živ... u kantini, molim vas pomognite mi, baterija mi se prazni, molim vas vjerujte mi' i 'Moj telefon ne radi, u brodu sam. Ništa ne vidim', poruke su koje su se širile društvenim mrežama u utorak - više do 24 sata nakon nesreće, javlja CNN.
Pročitajte i ovo
pala odluka
Roditelja zakopanih beba uskoro izlaze na slobodu: Sud prihvatio žalbu
Visoke tenzije u Južnoj Koreji
Policija upala u ured predsjednika, bivši ministar pokušao se ubiti
Poruke su dale nadu da su barem neki putnici živi i čekaju spas. 'Istraga centra za cyber teror, potvrdila je da su sve te poruke lažne', objavila je južnokorejska policija na svom Twitteru.
Budući da su glasine o porukama zarobljenih i živih u trajektu pobudile nadu roditelja i obitelji nestalih, službena potvrda da su te poruke lažne, izazvala je sveopći šok i zgražanje.
Kriminalistička istraga: Kapetan prvi pobjegao s broda i ostavio djecu u njegovoj utrobi!
Podsjetimo, trajekt s više paluba potonuo je u srijedu ujutro na putu prema otoku Jejuu, sa stotinama srednjoškolaca na palubi, koji su bili na školskom izletu.
Na brodu je bilo 475 putnika i članova posade od kojih je 179 spašeno dok je 28 proglašeno mrtvima. Brod je mogao primiti 900 putnika i 180 vozila, dug je 146 metara i izgrađen je u Japanu 1994. godine.
DNEVNIK.hr pratite putem iPhone/iPad | Android | Twitter | Facebook