Slika nije dostupna
Slika nije dostupna

Mnoge osobe žele biti spremne za najgore, pa i mogućnost sudnjeg dana. Podzemni nuklearni silosi za njih su idealno sklonište.


Američka Vlada ne treba takve silose koji su u njezinom vlasništvu pa ih prodaje. Kako nema mnogo zainteresiranih, cijenu su spustili. Cijena jednog takvog bunkera tako je pala, s početnih 4,6 milijuna na 750.000 dolara, javlja CNBC. Drugi se prodaje za 399.000 dolara, iako je njegova izgradnja stajala čak 15 milijuna dolara.

Vezani članci Tihomir Gdje biste otišli kada bi došlo do uzbune? Neki bi potrčali u sklonište, a drugi u - rat U eksploziji u Strasbourgu ranjene četiri osobe (Foto: AFP) U eksploziji u Strasbourgu ranjene četiri osobe

Uspješnost prodaje američka Vlada želi potaknuti i internetskom stranicom na kojoj je objavila listu bunkera i njihove lokacije koji se prodaju.

>> Preživjet će oni dubljeg džepa: Luksuzni stanovi za 'sudnji dan'!

Jedan sličan bunker u Kansasu kupio je i investitor Larry Hall. On u njemu gradi skupocjene luksuzne stanove za one koji će stanove platiti i ondje se sakriti ako im ikada to bude potrebno. 'Ljudi se boje solarnih baklji, pandemije, terorizma i oskudice hrane', rekao Hall.

I ovaj investitor gradi jedan stan za sebe. On se boji da bi jednog dana solarne baklje mogle uništiti strujnu mrežu i izazvati kaos. Nuklearni silos za njega je idealno mjesto za život nakon takvog događaja.

No, malo tko tako misli i tek su rijetki spremni izdvojiti stotine tisuća dolara za prostor koji im možda nikada neće trebati.

Pratite najnovije vijesti bilo kada, bilo gdje. Pratite nas na Facebooku i Twitteru. Pratite DNEVNIK.hr putem iPhonea i ANDROID mobilnih uređaja.  

Još brže do svakodnevnih vijesti prilagođenih tebi. PREUZMI
Još lakše do najnovijih vijesti o poznatima. Preuzmi DNEVNIK.hr aplikaciju