Mahleru, koji je već više puta bio osuđivan zbog širenja ekstremno desne promidžbe, predbacuje se da je tijekom intervjua s novinarom njemačkog izdanja tjednika 'Vanity Fair' i jednim od najistaknutijih pripadnika njemačke židovske zajednice Michelom Friedmanom, krajem prošle godine, negirao holokaust i postojanje koncentracijskog logora Auschwitz te da je intervju započeo zabranjenim pozdravom 'Heil Hitler'.
Pročitajte i ovo
od 1. listopada
Poskupljuju struja i plin, novčanici su sve tanji: "Tko puši, nek manje puši, tko troši na poroke, nek manje troši!"
raste cijena energenata
Poduzetnici u panici nakon najave o ukidanju mjera: "Ne možemo izdržati, mnogi će morati zatvoriti"
Michel Friedman, koji je odmah nakon intervjua podigao kaznenu prijavu protiv Mahlera, sjedočiti će i pred sudom u Erdingu. Friedman je tijekom vladavine nacionalsocijalista u koncentracijskim logorima izgubio veći dio obitelji.
Mahler je u listopadu prošle godine pred sudom u Cottbusu, zbog pozdravljanja pozdravom 'Heil Hitler' u javnosti, već osuđen na šest mjeseci zatvora bezuvjetno, ali kazna još nije stupila na snagu jer je Mahler uložio žalbu na presudu.
72-godišnji Mahler je jedna od najkontroverznijih osoba njemačkog političkog života. Političku karijeru je započeo kao član Socijaldemokratske stranke Njemačke da bi se u šezdesetima priključio lijevim političkim pokretima te je 1970. sudjelovao u osnivanju ekstremno lijeve Frakcije crvenih brigada.
U ekstremno desnu Nacionaldemokratsku stranku Njemačke je stupio 2000.. i od tada je glavni odvjetnik ove stranke.