Obavijesti Video Pretražite Navigacija
Povratak u Zagreb

Dvije trećine odslužene kazne: Dario Kordić izlazi u petak iz zatvora

Slika nije dostupna
Slika nije dostupna
Po navodima sestre i prijatelje Darija Kordića, Haaški tribunal je danas odobrio da se nakon izdržane dvije trećine kazne, on pusti na slobodu.

Dario Kordić, kojega je Haaški sud osudio na 25-godišnju kaznu zatvora zbog ratnih zločina počinjenih u središnjoj Bosni, u petak će biti oslobođen nakon izdržane dvije trećine kazne u austrijskom zatvoru, potvrdili su za za medije u Mostaru njegova sestra Davorka Kordić i njegov bliski prijatelj Vinko Zorić.

Pročitajte i ovo Ilustracija Hrvatske elektroprivrede Stotine milijuna eura HEP potražuje 100 milijuna eura od Elektroprivrede Republike Srpske: Ukoliko ne dođe do dogovora slijedi arbitraža Predsjednik Zoran Milanović otvaranje pregovora s BiH Predsjednik prozvao Plenkovića: "Ovo je vrhunac njegova dodvoravanja briselskim birokratima"

Po navodima sestre i prijatelje Darija Kordića, Haaški tribunal je danas odobrio da se nakon izdržane dvije trećine kazne, on pusti na slobodu. Nakon izricanja pravomoćne presude pred Međunarodnim kaznenim sudom za bivšu Jugoslaviju (ICTY) 2004. godine, Kordić je upućen na odsluživanje kazne u austrijski zatvor Karlau kod Graza.

Kordić bi iz zatvora Karlau u četvrtak trebao biti prebačen u Beč, a zrakoplovom bi se u petak iz Beča trebao vratiti u Zagreb gdje mu živi obitelj.

Dario Kordić jedan je od skupine bosanskohercegovačkih Hrvata iz središnje Bosne koji se 1997. godine dragovoljno predao Sudu u Haagu. Kordić je bio potpredsjednik i član Predsjedništva Hrvatske Zajednice Herceg-Bosne, a kasnije Hrvatske Republike Herceg-Bosne, a jedno vrijeme i predsjednik Hrvatske demokratske zajednice Bosne i Hercegovine (HDZ-BiH).

Haag odlučio: Ratko Mladić mora odgovarati za genocid!

Zbog političke odgovornosti koju je imao u vrijeme pokolja u Ahmićima i bošnjačko-hrvatskog sukoba u središnjoj Bosni, Kordić je osuđen na 25 godina zatvora zbog kršenja zakona ili običaja ratovanja, teških kršenja Ženevskih konvencija, te progona na političkoj, rasnoj ili vjerskoj osnovi, ubojstava, nehumanih djela te zatvaranja kao djela zločina protiv čovječnosti. (Hina)

DNEVNIK.hr pratite putem iPhone/iPad | Android | Twitter | Facebook  

Još brže do
svakodnevnih vijesti.

Preuzmi novu DNEVNIK.hr aplikaciju
Još aktualnosti
Još vijesti
Pretražite vijesti

Budite u tijeku s najnovijim događanjima

Obavijesti uključene