Američki predsjednik Joe Biden objavio je u nedjelju da je pomilovao sina Huntera, koji je čekao izricanje presude u slučajevima ilegalnog posjedovanja vatrenog oružja, lažnih izjava prilikom provjere oružja, za što je ranije proglašen krivim, kao i utaje poreza, što je i sam priznao.
Najavio pravnu borbu
Nekad uspješni poduzetnik, danas deložiran iz stana: "Sve su mi oduzeli. Dug je najedanput narastao"
Sretni listić
Izvučen je Eurojackpot! Evo gdje ide milijunski dobitak
Policija na terenu
Užas na istoku Hrvatske! U rijeci pronađeno tijelo
"Danas sam potpisao pomilovanje za svog sina Huntera", rekao je u izjavi koju je objavila Bijela kuća.
Iako je Biden ranije uvjeravao da neće dati predsjedničko pomilovanje svom 54-godišnjem sinu, ovisniku o drogama koji se liječi i koji je postao meta republikanaca, uključujući novoizabranog predsjednika Donalda Trumpa, sada je to ipak odlučio učiniti.
"Nijedna razumna osoba koja gleda na činjenice o Hunterovim slučajevima ne može doći do drugog zaključka osim da je Hunter izdvojen samo zato što je moj sin, a to je pogrešno", rekao je Biden.
Tu je odluku donio tijekom ovog vikenda. "Vjerujem u pravosudni sustav, ali (...) također vjerujem da je grubi oblik politike zarazio ovaj proces i doveo do neostvarenja pravde. I kad sam ovaj vikend donio ovu odluku, više nije bilo smisla u daljnjem odgađanju. Nadam se da će Amerikanci razumjeti zašto bi otac i predsjednik donio ovu odluku", istaknuo je.
Najmlađi sin Joea Bidena već je ove godine osuđen zbog laganja o svojoj ovisnosti o drogama kada je kupovao oružje - prekršaj u državi Delaware, Bidenovu uporištu. U rujnu je priznao krivnju za poreznu prijevaru te je čekao kakvu će kaznu dobiti u svakom od tih slučajeva.
Pročitajte i ovo
Svi puleni na jednom mjestu
Što s javnom nabavom koja je glave koštala mnoge ministre, državne tajnike i gradonačelnike?
Pročitajte i ovo
Kakva tuga
Izumrla još jedna životinjska vrsta: "Posljednji put viđena je prije tridesetak godina"