Sevilla izborila polufinale kupa

Momčad Seville pridružila se Barceloni, Deportivu i Getafeu u polufinalu španjolskog nogometnog Kupa.

Sevilla je mjesto u polufinalu izborila odigravši preostale 33 minute uzvratnog susreta četvrtfinala protiv Real Betisa bez pogodaka. Nakon što je prvi susret završio 0:0, uzvratna utakmica gradskih suparnika je prekinuta u 57. minuti pri vodstvu Seville 1:0 kada je trener Seville, Juande Ramos pogođen predmetom s tribine u glavu i potom izgubio svijest.

Pročitajte i ovo Slika nije dostupna Ministar sporta prozvao direktore Betisa i Seville Slika nije dostupna Na utakmici Betis - Sevilla trener Ramos pogođen u glavu

Disciplinska komisija Španjolskog nogometnog saveza kaznila je Betis igranjem tri ligaške utakmice pred praznim tribinama, te odredila da se utakmica protiv Seville nastavi na neutralnom terenu bez gledatelja. Nastavak utakmice je odigran na stadionu Getafea.

Sevilla se tako nakon dva ogleda protiv Betisa ukupnim rezultatom 1:0 plasirala među četiri najbolje momčadi nacionalnog Kupa. Strijelac jedinog pogotka bio je Frederic Kanoute.