NBA: Nova pobjeda Utaha

Vodeća momčad NBA lige Utah Jazz nastavila je nizati pobjede. Jazz je na gostovanju u Sacramentu porazio Kingse 110:101 upisavši sedmu uzastopnu pobjedu, te 11. u prvih 12 utakmice ove sezone.

Gosti su do pobjede došli odigravši sjajno posljednju četvrtinu koju su dobili sa 22 koša razlike (39:17).

"Ovo je momčad ponovo pokazala da ima pobjednički karakter. Večeras smo igrali loše u obrani, nekoliko smo puta bili u vrlo teškoj situaciji, no izvukli smo se. Sretan sam što u svojim redovima imam prave "fightere"," kazao je trener Jazza, Jerry Sloan.

Goste su predvodili Carlos Boozer (32 koša, 13 skokova), Deron Willimas (20 koševa i 13 asistencija), Matt Harpring (16) i Derek Fisher (16), dok je Gordan Giriček na parketu Arco Arene proveo 16 minuta i pritom ubacio dva koša, uz šut 1-6, te upisao jednu asistenciju.

Najefikasniji igrači Sacramenta bili su Kevin Martin (24 koša i 8 skokova) i Ron Artest (19). Bio je to peti poraz Kingsa ove sezone, uz pet pobjeda.

Pobjedu su upisali i Milwaukee Bucksi protiv Philadelphia 76ersa (98:94), no bez pomoći hrvatskog reprezentativca Damira Markote. Gosti su vodili tri četvrtine, no u zadnjoj dionici Bucksi su načinili preokret i dobivši četvrtinu 26:15 upisali četvrtu pobjedu sezone, uz osam poraza.

Sixersi imaju identičan broj pobjeda, ali poraz manje. Najbolji igrač utakmice bio je Andre Iguodala, no niti njegov "Triple-double" - 18 koševa, 16 skokova, 10 asistencija, nije spasio goste.

Buckse su predvodili Michael Redd (32), Ruben Patterson (18) i Andrew Bogut (14 koševa i 9 skokova). Prvi strijelac Sixersa, koji su nastupili bez prve zvijezde, Allena Iversona, bio je Willie Green (24).

Novi poraz, već sedmi u prvih 11 susreta upisali su aktualni prvaci Miami Heat. Ovoga puta na gostovanju protiv San Antonio Spursa (86:106).

Utakmica je razriješena u drugoj četvrtini koji su domaćini
dobili 18 razlike (38:20) i do konca utakmice rutinski su sačuvali prednost.

Najzaslužniji za 10. pobjedu (dva poraza) Spursa bili su Tim Duncan (19 koševa, 6 skokova), Tony Parker (17 koševa, 5 asista)) i Manu Ginobili (17 koševa i 4 skoka), a među strijelce se upisalo još osam domaćih igrača. Jedini koji je u rubrici koševi imao nulu je Robert Horry.