Bundesliga: Werder - Schalke 5:1, dva pogotka Klasnića

U derbiju 28. kola njemačkog nogometnog prvenstva Werder je u Bremenu deklasirao Schalke 5:1, a posljednja dva pogotka za domaćine postigao je hrvatski napadač Ivan Klasnić.

Strijelci za Werder bili su Baumann (19), Sanogo (33), Rosenberg (58), te Klasnić (76, 89), dok je strijelac za goste bio Kuranyi (42). Klasnić je ušao u igru u 59. minuti, dok Jurica Vranješ nije ulazio u igru. Ivan Rakitić nije nastupio za goste zbog ozljede. Werder je ovom pobjedom skočio na drugo mjesto sa 50 bodova, sedam manje od lidera Bayerna kojeg u nedjelju očekuje susret protiv Borussie Dortmund.

Pročitajte i ovo Belišće zbog pirotehnike Trenutak do katastrofe: Dječak na utakmici za dlaku izbjegao teške ozljede, raketa ispaljena iz publike pogodila ga u glavu! Slika nije dostupna Novi detalji u istrazi 'Klasnić si može priuštiti najzgodniju curu'

Za najveće iznenađenje kola pobrinuo se Duisburg koji je u Hamburgu pobijedio HSV 1:0, a pogodak odluke postigao je Grlić u 54. minuti. Bila je to četvrta utakmica u nizu u kojoj HSV nije slavio, dok je Duisburg s dvije pobjede u zadnja četiri kola ostao u igri za prvoligaški spas. Ivica Olić još uvijek se nije oporavio i nije bio u momčadi HSV-a.

Sve bliže spasu je i Energie Cottbus nakon pobjede protiv Arminie 1:0 pogotkom Skele iz jedanaesterca u 51. minuti. Mario Cvitanović je odradio svih 90 minuta za Energie, dok je Stiven Rivić igrao do 68. minute.

Bochum i Hertha su remizirali 1:1, a pogotke su postigli Skacel za goste (28), te Yahia (42) za Bochum. Josip Šimunić je odigrao cijeli susret za goste.

REZULTATI:

Werder - Schalke 04 5:1 (Baumann 19, Sanogo 33, Rosenberg 58, Klasnić 76, 89 / Kuranyi 42)

Bochum - Hertha BSC 1:1 (Yahia 42 / Skacel 28)

HSV - MSV Duisburg 0:1 (Grlić 54)

Karlsruher - Hansa Rostock 1:2 (Freis 70 / Bartels 30, 84)

Hannover - Eintracht 2:1 (Pinto 35, Schulz 89 / Russ 28)

Energie Cottbus - Arminia 1:0 (Skela 51-11m)