LA Galaxy je završio mini turneju po Novom Zelandu i Australiji pobjedom u Wellingtonu protiv novozelandskog Wellington Phoenixa 4:1, no pravu euforiju izazvao je engleski reprezentativac David Beckham

Ulaznice su razgrabljene u svega nekoliko sati, a na stadionu se okupilo 31.853 gledatelja što je novozelandski rekord za jednu nogometnu utakmicu. Dosadašnji rekord držala je utakmica nacionalne vrste čiju je utakmicu u kvalifikacijama za SP 1981. godine protiv Kuvajta pratilo 31.000 gledatelja.

Vezani članci PR Kreće Samsung Roadshow 2021 uz dosad najimpresivniju postavu Slika nije dostupna David Beckham skočio sa 40 metara visokog mosta

Prije susreta stadion su nadletale novozelandske zračne snage, uz veliki vatromet, a ispred stadiona je bila prava jagma za Beckhamovim dresovima. Gotovo preko noći dres LA Galaxyja s brojem 23 je postao jedan od najtraženijih artikala u gradu.

Tijekom jutra Beckham i suigrači su prošetali ulicama Wellingtona što je u središtu grada izazvalo prometni kaos. Usprkos velikom osiguranju stotine ljudi se probilo do Beckhama koji je neumorno dijelio autograme. Kolika je
"Beckham-mania" zahvatila Novi Zeland svjedoči i podatak da je trening Galaxyja u petak pratilo više skoro 20.000 ljudi.

Utakmica je protekla u dominaciji gostiju. Premda je Wellington poveo u 12. minuti pogotkom Aloisia, u nastavku utakmice gosti su preokrenuli rezultat s četiri pogotka. Strijelci su bili Mathis (17), Donovan (44), Pavon (47) i Beckham (76-11m). "Becks" je odigrao svih 90 minuta i bio je uvjerljivo najbolji pojedinac utakmice.

U prvom susretu na turneju LA je pobijedio Sydney 5:3.