Afričko prvenstvo: Gana prvi polufinalist

Nogometaši Gane prvi su polufinalisti Afričkog kupa nacija nakon što su u Accri svladali Nigeriju sa 2:1 (1:1).

Domaćin je do polufinala došao unatoč činjenici da su od 58. minute, kada je rezultat bio 1:1, ostali bez isključenoga Johna Mensaha.

Nigerija je povela zgoditkom Yakubu Aiyegbenia (35pen), izjednačio je igrač Chelsea Michael Essien (45+2), a pobjedu je Gani sa igračem manje donio napadač Nottingham Foresta Junior Agogo osam minuta prije kraja.

Gana će u polufinalu igrati sa boljim iz dvoboja Tunisa i Kameruna, a izbornik Nigerije Nijemac Bertie Vogts sigurno će izgubiti posao.