Britanski premijer Boris Johnson stabilno je nakon druge noći provedene na odjelu intenzivne skrbi za liječenje Covida-19 i terapije kisikom, prenose mediji u srijedu.
Pročitajte i ovo
6000 oboljelih dnevno
Britanski premijer promijenio ploču i najavio nove mjere, mogle bi potrajati i do šest mjeseci
Strah od dvotjedne karantene
Gradonačelnik Dubrovnika poslao pismo britanskom premijeru: ''Dubrovački turizam ovisi o britanskom tržištu. Kod donošenja mjera promatrajte Hrvatsku po regijama, ne kao cjelinu''
deficitarno zanimanje
Ukinuli zanimanje koje puni salone: "Posla ima, najčešći pacijenti su od 9 do 90"
IMAŠ PRAVO, OSTVARI GA
Vlasnik je preminuo, a nema nasljednika: "Oni se toga ne mogu odreći"
iz ljekarni
HALMED upozorava: Povlači se serija ovog lijeka, u pakiranju pronađena druga djelatna tvar
Johnson, koji je bio pozitivan na Covid-19 prije dva tjedna, u nedjelju je primljen u bolnicu St.Thomas, a u ponedjeljak je premješten na njezin odjel intenzivnog liječenja jer mu se naglo pogoršalo stanje.
Pedesetpetogodišnji britanski lider primio je kisik, no nije stavljen na respirator.
"Dobro se osjeća, stabilno je i vedra duha", rekao je Edward Argar, zamjenik ministra zdravstva u srijedu. "Primio je kisik i nije na respiratoru", kazao je.
Johnsonov privremeni zamjenik, ministar vanjskih poslova Dominic Raab rekao je da će Johnson ubrzo ponovno biti za kormilom vlade u vrijeme kada se zemlja i svijet suočavaju s jednom od najvećih zdravstvenih kriza u stoljeću.
I dok se Johnson bori protiv koronavirusa u bolnici, Ujedinjena Kraljevina ulazi u najsmrtonosniju fazu, prema riječima znanstvenika, i postavlja se pitanje kada ukinuti mjere izolacije.
Unutar britanske vlade vodi se rasprava o tome može li si peto svjetsko gospodarstvo priuštiti potpunu izolaciju, zamrzavanje gospodarskih aktivnosti i kakve će biti dugoročne posljedice.
Ukupno je u Britaniji umrlo 6159 osoba, a testirano je samo 213.181 od oko 68 milijuna Britanaca.
Johnson je prenio na Raaba neke ovlasti, a svaku veliku odluku kao što je primjerice ukidanje mjera izolacije, treba odobriti cijela vlada.
"Uvjeren sam da će se izvući. Ako nešto znam o premijeru, on je borac", rekao je Raab u utorak i poručio da će se Johnson ubrzo vratiti za kormilo države
Britanski ministar financija Rishi Sunak, 39-godišnji bivši zaposlenik banke Goldman Sachs, mijenjat će Raaba bude li on privremeno onesposobljen. (Hina)