novi vizuali do ljeta
Zračna Luka Dubrovnik promijenila naziv: Sad nosi ime velikog znanstvenika
Piše DNEVNIK.hr,
02. studenoga 2023. @ 20:50
Zračna Luka Dubrovnik od četvrtka nosi ime velikog znanstvenika Ruđera Boškovića. Ekipa Dnevnika Nove TV bila je u Čilipima i provjerila kako se s imenom snalaze turisti. Posjetila je i dubrovačku klasičnu gimnaziju, gdje svjedoče koliko je velik Bošković bio, toliko velik da ga neki susjedi svojataju.
Novo ime Zračne Luke u Čilipima vidljivo je tek u digitalnim izdanjima, do idućeg ljeta trebali bi biti spremni novi vizuali.
istraga u Turskoj
Pao borbeni avion kod autoceste, pilot poginuo: Utvrđuju se uzroci
Crni niz
Četvrti pad vojnog aviona u jednom danu: Srušio se F-16
GENERALNA PROBA
Kineski vojni dronovi izvode nešto što do sada nije viđeno: Sprema li se invazija?
"U tijeku je javna nabava za izradu cijelog vizuala za zračnu luku, što uključuje i reklamne panoe i cijeli dio unutar zračne luke. Onda će i cijeli taj dio biti poprilično posvećen Ruđeru Boškoviću", rekao je Ivan Maslać, komercijalni direktor Zračne luke Dubrovnik.
Pročitajte i ovo
Vremenska prognoza
Kiša, kiša i opet kiša: Dokad će vrijeme biti nestabilno i opasno? Detalje donosi meteorolog Darijo Brzoja
Ruđer Bošković veliki je hrvatski znanstvenik - fizičar, matematičar, astronom i filozof, rođen je 1711. godine u Dubrovniku. Njegovo ime nosi i Biskupska klasična gimnazija u Dubrovniku. Više pogledajte u prilogu reporterke Dnevnika Nove TV Paule Klaić Saulačić.
Dnevnik Nove TV pratite svaki dan od 19 sati, a više o najvažnijim vijestima čitajte na portalu DNEVNIK.hr.
Propustili ste Dnevnik? Pogledajte ga besplatno na novatv.hr.