Istražni sudac Ratko Ščekić saslušao je Zagorčevog poslovnog partnera i direktora njegovih tvrtki Romana Bindera te Borisa Peku koji je pojašnjavao priču o konju što ga je Zagorec navodno darovao Susanni Bunjevac kao nagradu za ometanje istrage.
Pročitajte i ovo
Austrijsko Državno odvjetništvo istražuje generala Zagorca
Nema odgode istražnog ročišta protiv Zagorca
No, o sadržaju njihovih iskaza glasnogovornik zagrebačkog Županijskog suda Krešimir Devčić nije želio govoriti.
Istražni sudac odgodio je saslušanje zagrebačkog odvjetnika Ante Nobila i zamjenika glavnog državnog odvjetnika Laze Pajića kojega je Nobilo povezao s Bunjevac. Po tvrdnjama tužiteljstva, ona je Pajiću ponudila pomoć u istrazi o bankovnim računima u inozemstvu na kojima se prikupljao novac za obranu Hrvatske, ali se ubrzo ispostavilo da ona pokušava omesti istragu i zapravo pomoći Zagorcu.
Bunjevac pak tvrdi da je za jednu tvrtku iz Bruxellesa istraživala tokove novca sa tajnih bankovnih računa. No, to je odbacila i
predsjednica uprave te tvrtke koja bi se također kao svjedokinja trebala ispitati u ovoj istrazi.
Di Mauro Bunjevac uhićena je večer prije nego li je Zagorčev
odvjetnik Zvonimir Hodak na novinskoj konferenciji ustvrdio kako je riječ o osobi koju su Državno odvjetništvo i predsjednik Stjepan Mesić angažirali u istrazi o tajnim bankovnim računima u inozemstvu i 'nestanku' dragulja iz MORH-a, za što se sumnjiči Zagorca i koja navodno ima dokaze da je Zagorec nevin.
Zbog opasnosti od bijega i utjecaja na svjedoke Bunjevac je i dalje u pritvoru. Očekuje se da će se u ovom postupku ispitati i umirovljeni general Zagorec, nakon što ga Austrija izruči Hrvatskoj, gdje je osumnjičen da je odlazeći s dužnosti pomoćnika ministra obrane 2000. iz sefa tog ministarstva odnio dragulje te da je time zlouporabio položaj i ovlasti, oštetivši državu za pet milijuna eura.
Austrijski drugostupanjski sud odobrio je izručenje kojemu se Zagorec protivi.