Rupa na cesti koja povezuje vrh poluotoka Pelješca, nastala je zbog jake kiše, duga je petnestak metara, a duboka gotovo metar i pol. Ostatak ceste je uži od jednog metra te se automobili moraju doslovno provlačiti. 'Snalaze se pomoću trikova, jer onom cestom se proći ne može. Tko vozi, vozi na vlastitu odgovornost', rekla je Anita Perčić iz Viganja.
Pročitajte i ovo
Posljedica kiše
FOTO Uslijed obilnih kiša otvorila se rupa u zemlji u Sisku
umjeren potres
Pelješac od jutra pogađaju potresi, zabilježena nova podrhtavanja
Urušenu cestu je županijska uprava za ceste 2004. godine probila i asfaltirala te odmah i zatvorila. Umjesto da se tada nastavilo s radovima na učvršćenju i spriječavanju klizišta, županijska uprava nastavila je cestu kampanjski krpati. 'I prošle godine Županijska uprava za ceste na svoju ruku, onako, ušla je na tu dionicu po čijem nalogu to treba pitati njih, i asfaltirala, izravnala i sanirala i pri tome nije razmišljala da će se tu opet stvoriti problem i da je to zapravo bacanje novaca', rekao je Tomislav Jurjević, načelnik općine Orebić.
Unatoč propadanju, stanovnici ovog dijela Pelješca nastavili su se koristiti cestom. Kažu, moraju, pa se snalaze. Ipak, pitaju se, treba li netko izgubiti glavu da bi se ceste konačno popravile. 'Tako da smo ugroženi mi stanovnici Vignja, pogotovo stanovnici Lovišta, a nadasve đaci koji ovom cestom moraju svaki dan ići u školu', rekla je Anita Perčić. Stanovnci Pelješca se nadaju kako će most koji se gradi riještiti i pitanje cesta. Kada se u obzir uzme njihovo stanje, nije ni čudo da Pelješćani svoje ceste nazivaju 'tu rupa - tu jama.'