Iako onima koji se bojler odluče ugraditi na crno ne prijete nikakve kazne, takva ugradnja nije preporučljiva zbog sigurnosnog aspekta. Također, dozvola za priključak ne može se dobiti niti od dimnjačara niti od distributera.
Pročitajte i ovo
Trošak i do 20.000 kuna
Distributeri plina već očekuju pozive ljutitih građana: Zbog direktive iz EU-a u problemima bi se moglo naći njih 100.000
Brojna hrvatska kućanstva u problemu
Bespotrebni udar po džepu? Serviseri pojasnili skupu zamjenu turbo bojlera
Tihomir Mihalić, pročelnik sekcije plinoinstalatera i plinoservisera pri udruženju obrtnika grada Zagreba u Dnevniku Nove TV ističe kako se podiglo puno prašine, a zamjena bojlera nužna je samo u onim slučajevima kad za postojeće ne postoje rezervni dijelovi.
„Takvi bojleri naravno postoje i morat će se kad za to dođe vrijeme parcijalno mijenjati, dio po dio. Mi upozoravamo na vrijeme koje je već isteklo jer je uredba došla 26.09.2015. , a mi nismo reagirali kako treba. Sve dok postoji rezervni dio, građani nemaju problema i zamjena nije imperativ“, kaže Mihalić.
Dakle, plinski bojleri ukoliko rade, ne moraju se mijenjati. U tu investiciju će se morati ići tek kada se potpuno pokvari ili kada ga više neće biti moguće popraviti.
Dnevnik Nove TV gledajte svakog dana od 19:15, a više o najvažnijim vijestima čitajte na portalu DNEVNIK.hr.
Propustili ste Dnevnik? Pogledajte ga besplatno na novatv.hr