Zajednička komisija je trebala operacionalizirati tu zajedničku
izjavu i krenuti u formiranje konzorcija koji čine jedna hrvatska i
jedna slovenska tvrtka da bi se i s jedne i druge strane katastarske granice nastavio graditi nasip, pojasnio je Sanader novinarima prigodom današnjeg posjeta Agenciji za komercijalnu djelatnost (AKD).
Pročitajte i ovo
"Treba li nam na granici Miro Bulj s puškom"
Predsjedničkog kandidata naljutila konferencija: "Bitniji sam ja s lovačkom puškom nego šuplje granice i ilegalni migranti"
Novi incidenti na granici kod Mure?
Najvažnije je da ljudima omogućimo zaštitu od moguće poplave Mure, rekao je Sanader napominjući da je bilo problema u radu te komisije. "Na kraju smo se premijer Janša i ja uključili u njezin rad i sinoć je taj sporazum potpisan i treba doraditi još neke tehničke detalje", rekao je Sanader.
"Nedopustivo je da na tehničkim detaljima pada odluka dviju vlada i dvaju premijera i osobno ću tražiti i od hrvatskog i slovenskog dijela komisije da se sukladno zajedničkoj izjavi i sinoć potpisanom dokumentu o izgradnji nasipa, koji precizira od koje do koje kote se grade nasipi, krene i završi taj posao", istaknuo je Sanader .
"Sve to što radimo je za dobrobit ljudi s jedne i druge strane
granice, a ne prejudicira granicu", kazao je premijer Sanader
podsjetivši da je još 1996. zajednička komisija usklađivala
katastarske granice da ih je u velikoj mjeri i usuglasila.
"Do svega ovoga nije trebalo doći, ali učimo iz ovoga i ubuduće se treba kloniti bilo kakvih provokacija s bilo koje strane, jer je
atmosfera ugrijana u Sloveniji zbog izbora i želimo je ohladiti u
smislu europskog rješenja", naglasio je Sanader.