Obavijesti Video Pretražite Navigacija
Bez straha i mržnje

Pupovac obećava: ''Učinit ću sve da se 'Za dom spremni' i ustaško znakovlje zabrane''

Slika nije dostupna
Slika nije dostupna
Predsjednik SDSS-a Milorad Pupovac obećao je u utorak da će učiniti sve što im stoji na raspolaganju da se ustaški pozdrav ''za dom spremni'' i ustaško znakovlje zabrani te da u društvu stvore moralni osjećaj da taj pozdrav prestane imati pravo građanstva i javnosti u Hrvatskoj.

"Organiziranje ovoga skupa danas je logistički bilo zahtjevno zbog pojačanih policijskih aktivnosti, netko se morao i tome posvetiti. Što se tiče izjave bivšeg predsjednika Mesića u vezi s pitanjem ustaškog nasljeđa koje postoji kod nas u zemlji i odnosa prema ustaškom pozdravu 'za dom spremni', one su izraz moralne odgovornosti prema našem društvu i zemlji", rekao je Milorad Pupovac na obljetnici podizanja ustanka u Srbu.

Pupovac se osvrnuo na izjavu bivšeg predsjednika Republike Stjepana Mesića koji je u Srbu upozorio na pokušaje povijesnog revizionizma, naglasivši kako pozdrav ZDS treba zabraniti.

Pupovac ističe kako je ono što nedostaje da taj moralni osjećaj postane dominantan u hrvatskom društvu, jest javna svijest o tome zašto je uopće taj moralni osjećaj potreban te zašto je neophodno da se u našem društvu razbudi osjećaj stida kod onih koji u ustaštvu vide uzor i koji u NDH vide ozbiljan državni projekt.

"To se može regulirati i riješiti na više načina, o tim načinima razgovaramo. Jedan od načina jesu i ovakvi skupovi", kazao je Pupovac. Obećava da će učiniti sve da se to i dogodi te da će učiniti sve ono što im je na raspolaganju da stvore taj moralni osjećaj u našem društvu, dodavši kako je potrebno da taj pozdrav prestane imati pravo građanstva i pravo javnosti u Hrvatskoj.

O postupanju policije u Srbu nakon jučerašnje izvanredne medijske konferencije SNV-a kazao je da je policija napravila važan korak te je uklonila problematične ljude iz Srba.

"Ono što treba još napraviti jeste da ova vrsta opsade Srba od strane policije postane nepotrebna i da sudske vlasti urade svoj dio posla te da ljudi iz političkog života urade svoj dio posla", naglasio je Pupovac. Smatra kako to mora biti zadaća svakoga tko vidi da ovakvo obilježavanje dana ustanka u Srbu ne može biti nešto što se smije tolerirati.

"Uz ovako jake policijske snage, uz višednevne provokacije, višednevna ometanja i zastrašivanja, višednevno puštanje muzike, pozdravljanja sa ZDS, snimanja ljudi i mladića koje privodi policija i nakon toga huškanja na njih preko društvenih mreža, to je stvar koja je nedopustiva", poručio je Pupovac.

Na pitanje što poduzima da se Srbi osjećaju slobodnima da se izjasne kao takvi, Pupovac kaže da oni koji dolaze da bi zastrašivali i produbljivali osjećaj nesigurnosti i straha među Srbima u Srbu, u Lici i široj Hrvatskoj sasvim sigurno rade protiv slobode i osjećaja slobodnog izjašnjavanja.

"Kroz kraće vrijeme ćete biti upoznati s time kako ćemo mi doprinositi tome da popis stanovništva bude povod da se svatko u ovoj zemlji osjeća slobodan, rasterećen osjećaja straha i mržnje i netolerancije", najavio je Pupovac.

Pročitajte i ovo Milorad Pupovac Dan ustanka naroda Hrvatske Pupovac uoči obljetnice: "Ulaz u Srb zatvoren je s obje strane, ne znam što to znači", o Kelemincu: "Zastrašuje mještane, pušta pse i mokri"

Pročitajte i ovo Milorad Pupovac Dječak pretučen zbog maske Pupovac o napadu iz mržnje u Vukovaru: "Ovo je alarmantan čin netolerancije, agresivnosti i nepoštivanja razlika"

Na pitanje što predstavnici SDSS-a rade kako bi se poboljšao život Srba na tom području i šire, Pupovac kaže kako su već sada u toku programi koji ljudima omogućavaju da preko jednog od tri ministarstava - poljoprivrede, regionalnog razvoja i gospodarstva, mogu dobiti posebna sredstva za svoje OPG-ove ako žive u sredinama koje su u kategorijama nerazvijenosti.

"Ta sredstva su iz godine u godinu sve veća, i bit će veća. Ono što posebno očekujemo jesu sredstva iz EU fonda solidarnosti koja će u ovoj godini doseći iznos od 800 milijuna kuna. To su sredstva koja su golema i za koja ćemo učiniti sve da dio tih sredstava dođe do ovih ljudi", zaključio je Pupovac.


 

Povezane teme

Još brže do
svakodnevnih vijesti.

Preuzmi novu DNEVNIK.hr aplikaciju
Još aktualnosti
Još vijesti
Pretražite vijesti

Budite u tijeku s najnovijim događanjima

Obavijesti uključene