Nakon jučerašnjeg istupa premijera Zorana Milanovića, koji je na konferenciji za medije, sazvanoj zbog osude incidenta u Kistanjima, iskritizirao političke protivnike, profesore, te medije, Vladina Služba za odnose s javnošću uputila je novo priopćenje koje prenosimo u cijelosti:
Pročitajte i ovo
Milanović na meti?
Oživljena afera stara više od 10 godina: "Sve treba istražiti, sve ladice, sve ormare u DORH-u treba otvoriti"
Borba protiv siromaštva
Milanović upozorio: "Vlada jednokratnim dodatkom omalovažava i ismijava umirovljenike"
'Služba za odnose s javnošću Ureda predsjednika Vlade Republike Hrvatske izražava ponos i zadovoljstvo zbog priopćenja Odjela za odnose s javnošću Hrvatske radiotelevizije u kojemu se predsjedniku Vlade spočitava 'neprimjerenost' i 'nedopustiv pritisak na neovisnost medija'. Podsjećamo, premijer je pred novinarima istupio protiv govora mržnje i nacionalno motiviranog nasilja te vrlo jasno dokazao da HRT neprofesionalnim i neozbiljnim pristupom relativizira društveno zlo koje se ovih dana ponovno širi iz konkretnih političkih krugova.
To je prvi put u šezdesetak godina da se Hrvatska radiotelevizija, točnije njezin Odjel za odnose s javnošću, pobunio protiv jednog predsjednika Vlade ili Republike zbog 'nedopustivog pritiska'. I to priopćenjem. U Dnevniku.
Pozitivno je što su se na HRT-u, nakon desetljeća i desetljeća skladne isprepletenosti sa svim političkim režimima, konačno probudile slobodarske tendencije. U priopćenju se navodi i kako HRT 'ne bježi od vlastitih pogrešaka'. Nisu, doduše, smatrali relevantnim priopćiti gledateljima koji ih plaćaju, o kojim je i čijim pogreškama riječ. Niti se ispričati, odnosno priznati da su uprskali.
Na HRT-u očito nisu u stanju razlikovati javnu polemiku i premijerov apel za odgovornošću medija od 'nedopustivog pritiska na medije'. Vlada Zorana Milanovića jedina je vlada, uz Vladu Ivice Račana, koja na HRT ne vrši nikakav pritisak. Jedino što Vlada može jest govoriti javno. Zato što ima čistu savjest. Nadamo se da HRT-u neće trebati narednih šezdesetak godina za uočavanje tih razlika. '
DNEVNIK.hr pratite putem iPhone/iPad | Android | Twitter | Facebook